Zagadka. Co może mieć tragiczniejsze skutki niż tsunami, rozprzestrzenia się szybciej niż świńska grypa i jest domeną kobiet? Najzwyklejszy, codzienny, dobrze wszystkim znany FOCH!

Data dodania: 2009-07-09

Wyświetleń: 3704

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jedna z użytkowniczek forum.kolekcjonerki.pl zapoczątkowała dyskusję na temat focha, pisząc w swoim poście: wczoraj usłyszałam od mojego lubego, że jestem mistrzynią w strzelaniu fochów i mogę spokojnie napisać książkę "Foch jako metoda efektywnego zarządzania mężczyzną" . Skoro foch stał się już zjawiskiem niemalże powszechnym to może warto mu się bliżej przyjrzeć?

HISTORIA FOCHA.
Foch to zjawisko jeszcze nie do końca zbadane i zrozumiane przez najtęższe umysły świata. Najczęściej zachodzi pomiędzy dwoma osobami odmiennej płci i polega na ostentacyjnym zachowaniu jednej osoby w stosunku do drugiej. Początkowo foch był domeną mężczyzn, bo czymże innym wytłumaczyć spalenie Rzymu przez Nerona czy przekazanie dwóch nagich mieczy Władysławowi Jagielle przez zakonników krzyżackich. Bardzo szybko potencjał focha odkryły jednak kobiety. Zaadaptowany na ich potrzeby, ewaluował i stał się nieocenionym orężem w codziennej walce płci. Opinię mężczyzn na temat focha idealnie odzwierciedlają słowa jednego z internautów: Foch to kobiecy wymysł na udowodnienie swojej wyższości (źródło: http://facet.interia.pl/). Ale czy na pewno?

RODZAJE FOCHÓW.
Fochy możemy podzielić ze względu na rodzaj i czas trwania. Sposób przebiegu fochowania zależy w głównej mierze od charakteru danej osoby i tak jeżeli mamy do czynienia z ognistą brunetką możemy spodziewać się focha głośnego, awanturniczego, wyposażonego w tupanie, płacz a nawet rzut w dal „tym co mam pod ręką”. Jeżeli natomiast osoba obdarzająca nas fochem jest na co dzień spokojna i zrównoważona jej foch może przejść niezauważony i objawiać się uporczywym milczeniem, ignorowaniem wszelkich wypowiedzi pod jej adresem lub wręcz unikaniem kontaktu.
A jak to jest z czasem trwania focha? Oj, bardzo różnie. Najbardziej popularny podział to foch okresowy, który z reguły trwa kilka minut do godziny oraz foch długotrwały, który może przerodzić się nawet w kilkudniowy okres ciszy. Prawdą jest jednak to co napisał jeden z użytkowników: no chyba ze się zejdą dwa trudne charaktery to przy dobrym fochu to się może związek zakończyć bo nikt do nikogo nie wyciągnie reki pierwszy. (zródło:forum.kolekcjonerki.pl )

PRZYCZYNY WYSTĘPOWANIA.

Nadejście focha nie jest powiązane z żadnymi symptomami i próżno szukać oznak poprzedzających focha. Foch nadchodzi równie nagle jak też ustępuje i ma miliony przyczyn. Począwszy od rozmazanej mascary, nie takiego komplementu jaki był oczekiwany, przez zbyt zadowoloną koleżankę z pracy po przepełniony autobus i głód w Afryce. Najwybitniejsi naukowcy na świecie starają się opracować wczesny system ostrzegania przed fochem, jak na razie bezskutecznie bo właśnie największą siłą focha jest to, że działa z zaskoczenia i nigdy nie można być pewnym kiedy uderzy.

LEKARSTWO NA FOCHA.
Jak najlepiej walczyć z fochem? W tej materii należy zasięgnąć porady u mężczyzn, wszak to oni są najczęściej narażeni na jego działania. Najmniej inwazyjną metodą przeciwdziałania fochom jest ich kompletne ignorowanie. Niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą ta metoda polega jednak na szybkim nagromadzeniu niewyładowanych fochów, kumulacji w jeden duży, łatwopalny zły nastrój i katastrofa gotowa. Inna metoda polega na podejściu do problemu po rodzicielsku. Jeżeli ktoś grymasi bez powodu należy nim potrząsnąć, uspokoić i przemówić do rozsądku. W tym wypadku należy jednak bardzo uważać na dobór odpowiednich słów ponieważ każdy nieostrożnie wypowiedziany wyraz może podziałać jak lawina i poskutkować o wiele większymi konsekwencjami niż na początku przewidywaliśmy. Na koniec sposób tylko dla ludzi o bardzo silnej psychice. Jeżeli czujesz się na siłach możesz spróbować zwalczyć focha....fochem! Decydując się na ten krok należy jednak pamiętać, że za wszelką cenę nie można się poddawać i walczyć do końca, my kobiety w gruncie rzeczy lubimy silnych mężczyzn.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena