W dawnych, zamierzchłych czasach, kiedy nie było internetu, biura matrymonialne działały tradycyjnie. Trzeba było przejść się, porozmawiać z miłą panią (ewentualnie miłym panem), zostawić swoje dane i/lub wybrać osobę, z którą chciałoby się spotkać. Obecnie sprawa jest dużo prostsza, wystarczy zalogować się do jednego z wielu serwisów randkowych i szaleć.

Data dodania: 2009-07-08

Wyświetleń: 2046

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Znaleźć miłość przez internet?

Od czasu do czasu dochodzą do nas wieści na temat udanych, długotrwałych związków zawieranych przez sieć. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę wzrastającą popularność serwisów randkowych.

Znajomości zawierane w internecie coraz częściej przenoszą się do świata rzeczywistego, co sprawia, że ten sposób poznawania nowych ludzi nie różni się zupełnie niczym od wszystkich innych.

Poszukiwanie prawdziwej miłości za pomocą komputera nie dziwi obecnie nikogo, choć wciąż "czatowanie" i przeczesywanie serwisów randkowych kojarzy się raczej z przygodami i romansami, niż z próbą stworzenia poważnego związku.

Uwaga na zagrożenia

Bawiąc się w flirt przez sieć, powinniśmy zawsze pamiętać o jednej, fundamentalnej sprawie. Nigdy nie wiadomo, kto tak naprawdę siedzi po drugiej stronie.

Niezależnie od tego, jak piękne historie usłyszysz od drugiej osoby przez gg czy czat, nigdy nie ufaj w 100%. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, jeśli cokolwiek wzbudza Twoją wątpliwość, na wszelki wypadek nie ryzykuj, nie angażuj się bardziej i nie pogłębiaj tej znajomości.


Na niczego niespodziewających się poszukiwaczy wirtualnej miłości czekają różne niebezpieczeństwa. W najlepszym wypadku spotka nas rozczarowanie (gdy przystojny_brunet_27 okaże się w rzeczywistości otyłym podstarzałym tatusiem z niekompletnym uzębieniem). W najgorszym, możemy trafić na oszusta matrymonialanego lub osobę z poważnymi zaburzeniami psychicznymi.

Pamiętajmy też, że w różnego rodzaju serwisach pojawiają się anonse towarzyskie, które w rzeczywistości są ofertami seksualnymi. Prostytucja i sponsoring w internecie to niemalże codzienność. Nie byłoby może w tym nic groźnego, gdyby nie fakt, że w proceder ten bywają wciągane osoby, które sobie tego nie życzą.

Czy zatem warto bawić się przez sieć?

I tak, i nie. Jeśli jesteś osobą młodą, niedoświadczoną życiowo, postępuj bardzo ostrożnie w tego typu serwisach. Raczej nie publikuj swoich zdjęć, nie spotykaj się z nieznajomymi ludźmi.

Jeżeli natomiast masz duże doświadczenie i uważasz, że potrafisz słusznie ocenić drugiego człowieka... no cóż, wszystko jest dla ludzi.

Pewne randki bez ściemy - www.atrakcyjni.com
Licencja: Creative Commons
0 Ocena