Zanim kupimy klamkę, trzeba się zastanowić jak ma wyglądać mieszkanie, pokój, dom i w jakim stylu chcemy dobierać dodatki takie jak klamki, obrazy, rzeźby itp.Należy pamiętać, że ładna i dobrze dobrana klamka, ozdobi drzwi i nada im wyrazu. Pomieszczenie będzie od razu wyglądało inaczej.

Data dodania: 2009-07-03

Wyświetleń: 2103

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy dom ma drzwi, bo w końcu są one podstawowym elementem mieszkania.Każde drzwi posiadają klamki, a klamki oprócz funkcji praktycznej spełniają również funkcję dekoracyjną. Klamki drzwiowe możemy kupić w wielu kolorach, tak by dopasować je do stylu w jakim pokój, dom czy mieszkanie jest urządzone. W Polsce najbardziej popularne są klamki w kształcie dźwigni. Rzadko zdarza się spotkać drzwi do mieszkania z klamką w kształcie gałki.
Takie klamki najczęściej spotykamy w miejscach gdzie drzwi są przez prawie cały czas otwarte - np. sklepy. W USA jest odwrotnie - na porządku dziennym są klamki gałki, klamki dźwignie można spotkać natomiast przy drzwiach samochodu.

Wybierając model klamki do naszego mieszkania musimy wziąć pod uwagę grubość drzwi, materiał z jakiego są wykonane oraz kolor. Powinniśmy kierować się zasadą, że im większe i grubsze drzwi tym klamki powinny być masywniejsze . Coraz częściej zwracamy uwagę na dekoracyjny charakter jaki klamki nadały drzwiom i pomieszczeniom. Niektórzy producenci przy tworzeniu klamek nie ograniczają się tylko do mosiądzu czy stali, używają znacznie ciekawszych materiałów, choćby nawet egzotycznego drzewa, porcelany czy też kryształu. Dzięki znanym stylistom, na rynek trafiają klamki wykończone skórą, kamieniami szlachetnymi i złotem. Trzeba jednak pamiętać, że wygląd klamki nie jest najważniejszy, musimy pamiętać o solidności konstrukcji i wygodzie użytkowania.

Czasami nie zdajemy sobie sprawy ile uroku i nastroju dodają klamki naszemu mieszkaniu... Obecnie klamki możemy kupić w wielu fantazyjnych kształtach. Producenci co chwilę wypuszczają na rynek nowe wzory, kształty, kolory oraz materiały z których mogą zostać wykonane klamki.

Jeżeli kupujesz klamki pamiętaj aby pasowały do wystroju wnętrza, bo nawet najpiękniejsze i najdroższe klamki nie pasujące do wnętrza mogą zepsuć nastrój i oszpecić pomieszczenie. Pamiętaj również, że wygoda w użytkowaniu klamki jest równie ważna co jej znaczenie dekoracyjne. Dlatego warto się zastanowić czy nie lepszym rozwiązaniem są tanie klamki aluminiowe.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena