VCC Systems – dostawca zaawansowanych rozwiązań wideokonferencyjnych – zaprezentował nowe rozwiązanie Emblaze-VCON o nazwie NetPoint. Pozwala ono wyeliminować problemy związane z transmisją przez firewall i routery NAT podczas wideokonferencji.

Data dodania: 2009-07-02

Wyświetleń: 1525

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

NetPoint umożliwia połączenia pomiędzy dowolnymi terminalami lub programami wideokonferencyjnymi, które są zgodne ze standardami H.323 (wykorzystującymi publiczny numer IP). Połączenia te mogą być bezproblemowo realizowane zarówno w sieciach LAN/WAN, jak i w sieci Internet, bez względu na obecność po drodze firewall'i czy NAT. NetPoint - za sprawą wykorzystywanego protokołu H.460 i swojego usytuowania w sieci publicznej – pełni bowiem rolę pośrednika w realizacji połączeń wideokonferencyjnych. Przejmuje połączenia wychodzące za firewalla i sprawia, że docelowy terminal wideokonferencyjny usytuowany za firewall'em także nawiązuje połączenie z NetPointem. Po otrzymaniu obu sygnałów, NetPoint je scala i umożliwia w ten sposób przeprowadzenie wideokonferencji.

„Nowe rozwiązanie Emblaze-VCON jest przydatne dla tych organizacji, które wykorzystują programy lub terminale wideokonferencyjne zgodne ze standardem H.323. W obrębie swojej sieci wewnętrznej lub pomiędzy oddziałami w ramach sieci VPN, organizacje te mogą z reguły swobodnie prowadzić wideokonferencje. Jednak w przypadku potrzeby nawiązania jakiegokolwiek połączenia wideo z osobą spoza sieci korporacyjnej, pojawiają się problemy. Ich rozwiązanie najczęściej wiąże się z koniecznością zaangażowania administratora IT, który musi otworzyć dodatkowe porty na potrzeby tego jednego konkretnego połączenia wideokonferencyjnego, co z kolei naraża firmę na potencjalne ataki przez niezabezpieczoną sieć. NetPoint eliminuje wszystkie te aktywności i zagrożenia, umożliwiając bezproblemowe i bezpieczne połączenia wideo z dowolną osobą spoza firmy” - wyjaśnia Dariusz Latecki, Prezes Zarządu VCC Systems.

Ważną cechą NetPoint'a jest fakt, że może on współpracować zarówno z terminalami i oprogramowaniem wideokonferencyjnym od Emblaze-VCON, jak i od dowolnych innych producentów, którzy wspierają protokół H.460. Godne uwagi jest także to, że NetPoint potrafi jednocześnie obsłużyć 75 połączeń wideokonferencyjnych, które są szyfrowane zgodnie ze standardem H.235. Urządzeniem można zarządzać w sposób zdalny - za pośrednictwem panelu administracyjnego, który jest dostępny przez Internet.

NetPoint jest objęty 12 miesięczną gwarancją z możliwością jej przedłużenia. Jego cena zależy od ilości jednocześnie obsługiwanych połączeń. Przykładowy koszt dla urządzenia z jednoczesną obsługą 8 połączeń, to 4090 euro. NetPoint'a można zamówić bezpośrednio w VCC Systems.


Emblaze-VCON jest jednym ze światowych liderów w rozwoju i wdrażaniu rozwiązań, które umożliwiają prowadzenie zaawansowanych wideokonferencji, a także służą do tworzenia infrastruktury sieciowej i systemu zarządzania wideokonferencjami. Produkty Emblaze-VCON umożliwiają przekaz obrazu i dźwięku High Definition, prowadzenie konferencji wielopunktowych, współdzielenie danych, nagrywanie i streaming. Rozwiązania Emblaze VCON wyróżnia także cena, która z reguły jest niższa - przy tej samej lub nawet większej funkcjonalności - niż konkurencyjnych produktów. Na świecie z produktów Emblaze-VCON korzysta blisko tysiąc firm, w tym m.in. producenci samochodów Renault (na całym świecie) i BMW (w Niemczech, Japonii i Malezji), armia francuska, Agencja Bezpieczeństwa Narodowego w Meksyku, jednostki administracji publicznej w USA.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena