Wiele osób słyszało o genialnych ofertach pracy, gdzie za obsługę e-maili można zarobić grube pieniądze... Przyjrzyjmy się więc ile w tym prawdy.

Data dodania: 2009-06-23

Wyświetleń: 3112

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym tak naprawdę jest GetPaid?
Jest to zarabianie na drobnych usługach takich właśnie jak czytanie e-maili, klikanie w banery, odświeżanie strony... Zarabiamy najczęściej ułamki groszy tj. 0.1gr, 0.01gr, choć ostanio zaczyna się to zmieniać, dzięki czemu coraz więcej jest ofert po 0.5gr, 1gr, czy nawet 2gr. Tak, tak, tylko ile ja muszę się naklikać, żeby nazbierać chociaż na piwo? Przypuszczając, że klikamy tylko w reklamy za 1gr (istnieją już systemy oferujące wyłącznie taką wartość), to żeby zarobić na to piwo musimy kliknąć w 500 takich reklam. Przypuszczając, że dziennie administrator dobrze prosperującego systemu GetPaid wyśle nam 5 takich reklam, kolejne 5 znajdziemy w sekcji Paid To Click (klikanie w bannery reklamowe), to na piwo zarobimy w około 2 miesiące... Dlategoteż ogromna większość takich systemów daje nam możliwość budowania swojej grupy klikaczy (tzw. poleceni). Dzięki tej grupie zarabiamy dany % od reklam, w które klikną owi poleceni (oni oczywiście nic na tym nie tracą). Poziomów może być kilka. Od jednego, wysokiego, dochodzącego do 100%, do kliku mniejszych np. 1 poziom 20%, 2 poziom (poleceni naszych poleconych)10% itd. Teraz chodzi tylko o to, by tych poleconych było jak najwięcej.

Jak zdobyć poleconych?
Nasz świat jest tak skonstruowany, że nie ma tu nic za darmo. Poleconych możemy zdobywać na 2 sposoby: pracując lub płacąc.

Pracując - dobrym sposobem jest stworzenie strony internetowej, którą następnie należy dobrze wypromować. Nie wystarczy tylko skopiować oferty systemów GetPaid i odnośnika polecającego, bo takich stron jest masa, trzeba wyjść z czymś świeżym, czymś co przyciągnie użytkowników a tym czymś mogą być np. konkursy dla tych co się zapisali z naszego linka polecającego.

Płacąc - czyli reklamując swój odnośnik polecający z jednego systemu w drugim systemie.

Najlepiej jednak połączyć obie te metody. Wtedy osiągniemy największe korzyści.

Jaką mam pewność, że dostanę wyklikane pieniądze?
Tutaj mamy lekkie schody, gdyż zależy to od doboru systemów, w których klikamy. Najlepiej jest przed zapisaniem się do jakiegokolwiek programu sprawdzić kto jest administratorem (jeżeli ukrywa nawet swój nick, omijamy takie systemy) i sprawdzić opinię odnośnie tej osoby w internecie, a najlepiej na tematycznych forach dyskusyjnych dotyczących właśnie GetPaid'u. Kolejnym mankamentem jest fakt, iż ogromna większość takich systemów nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej, czyli teoretycznie może zniknąć z sieci w każdej chwili, niekoniecznie przez fiskus... Należy uważać na programy oferujące wygórowane prowizje rzędu kilku złotych, a jeżeli chcemy mieć 100% pewności co do wypłacalności należy przeanalizować ceny reklam z prowizjami użytkowników i sprawdzić czy administrator nie dopłaca do interesu, bo jeżeli to robi, to możemy mieć pewność że taki system prędzej, czy później upadnie. Ale jak to w życiu, kto nie ryzykuje ten nic nie ma.

Kiedy najlepiej promować swój link polecający?
Najlepiej wtedy, gdy znany i uczciwy administrator decyduje się otworzyć kolejny, nowy system, lub gdy przejmuje jakiś "zapuszczony" program.

Ile ja na tym w ogóle zarobię?


Wszystko zależy od intensywności promowania i od doboru programów. Niektórzy maniacy są w stanie zarobić kilkaset złotych miesięcznie, ale na początku nie ma sensu się nastawiać na takie zyski. Pierwsze dwa - trzy miesiące to zarobki rzędu kilku - kilkunastu złotych.

SCAM - co to jest i dlaczego powstaje?
SCAM'em nazywany jest system, który oszukuje użytkowników lub nie wywiązeuje się z założeń własnego regulaminu. W mojej opinii SCAM'y powstają głównie dzięki nieuczciwemu promowaniu linków polecających. Jeżeli podczas promowania wypisujemy bzdury o ogromnych zarobkach za nic, to taki internauta po miesiącu bezcelowego klikania stwierdzi, że jeśli on zarabia kilka groszy, to administrator musi ściągać ogromną kasę i zakłada własny system GetPaid, który w kilka chwil przeradza się w SCAM. Prawda jest taka, że te kilka groszy pomnożone przez kilkuset, czy kilka tysięcy użytkowników daje dość pokaźną sumę, która musi być gotowa do wypłacenia klikaczom...

Czy warto?
Tu można polemizować. Osobiście sądzę, że nie warto. Lepiej pójść do lasu na grzyby i sprzedać je przy drodze. Będzie szybciej, pewniej i co najważniejsze - zamiast siedzieć przed komputerem aktywnie spędzimy czas :)

Licencja: Creative Commons
2 Ocena