Depilacja przestaje być tematem tabu wśród mężczyzn. Panowie coraz większą wagę przywiązują do estetycznego wyglądu, a co za tym idzie, chętniej odwiedzają salony urody.

Data dodania: 2009-06-10

Wyświetleń: 4372

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Higiena, estetyka i dobre samopoczucie to główne powody, dla których mężczyźni podejmują walkę ze zbędnym owłosieniem. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż wydepilowany mężczyzna przyciąga uwagę kobiet i sprawia wrażenie zadbanego.

Koniec z dyskomfortem.

Gabinety kosmetyczne i kliniki dermatologii estetycznej coraz częściej oferują nowoczesne zabiegi depilacyjne dla mężczyzn, a wśród nich zabiegi laserowe, które pozwalają pozbyć się niechcianych włosów raz na zawsze. Warto podkreślić, że depilacja laserowa jest bardzo skuteczną metodą walki z bolesnym problemem wrastającego zarostu. Wielu mężczyzn odczuwa bowiem dyskomfort przy goleniu maszynką. Aby pozbyć się tego problemu na brodzie, szyi, jak również trwale usunąć baczki mogą skorzystać właśnie z tego sposobu. Kolejnym problematycznym miejscem są pachy, dlatego też warto rozważyć i ten zabieg.

W porze letniej ogolona skóra pod pachami jest mniej podatna na działanie bakterii, dlatego depilacja jest również wyznacznikiem dbałości o higienę - przekonuje Małgorzata Krochmalska z Velvet Clinic. Mężczyźni którzy skorzystali z zabiegu przyznają, że depilacja pomogła im rozwiązać problem potliwości oraz przyczyniła się do odczuwania większego komfortu zwłaszcza podczas uprawiania sportów. I rzecz najważniejsza - gładkie ciało przyciąga wzrok wielu kobiet i może być dla nich bardziej atrakcyjne.

Nie tylko dla sportowców.

Zalety zabiegu laserowego to skuteczność, bezbolesność, a przede wszystkim długotrwały efekt. Panowie najczęściej decydują się na laserowe usuwanie zbędnego owłosienia na plecach, klatce piersiowej i brzuchu - informuje Małgorzata Krochmalska, współwłaścicielka Kliniki Medycyny Estetycznej Velvet Clinic w Łodzi. Nadmierne owłosienie na tych partiach ciała może powodować bowiem swędzenie, podrażnienie skóry oraz stany zapalne w cebulkach włosowych - dodaje. Dojrzali mężczyźni przede wszystkim usuwają włosy

z pleców, zaś młodym zależy na gładkim torsie, by lepiej eksponować mięśnie wyrzeźbione podczas treningów na siłowni. Z zabiegów depilacji nader często korzystają sportowcy. Przykładowo, pływacy depilują całe ciało, by stawiało mniejszy opór wodzie, kulturyści by dokładnie wyeksponować każdy mięsień, zaś kolarze i tancerze poddają się depilacji łydek.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego, które usuwa włosy bezinwazyjnie, skutecznie i prawie bezboleśnie. Nie uszkadza skóry, gdyż światło lasera działa powierzchniowo, tym samym nie wpływając na funkcje organizmu. Najlepszym i najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym dostępnym na rynku światowym jest obecnie laser diodowy LightSheer. Jego przewaga nad innymi tego typu urządzeniami wiąże się z zastosowaniem bardziej wydajnego systemu chłodzenia. Specjalna szafirowa końcówka ChillTip chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny - wyjaśnia Małgorzata Krochmalska. Cykl włosa składa się z fazy wzrostu (anagen) i faz uśpienia (katagen, telogen). Podczas zabiegu niszczone są włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Aby wyeliminować wszystkie włosy należy wykonać około 3 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni. Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka lub dermatolog przeprowadza wywiad z pacjentem oraz wykonuje próbę laserową na kawałku powierzchni skóry, która ma zostać poddana depilacji. Należy pamiętać, że skuteczność zabiegu zależy od koloru włosów - im większy kontrast między barwą owłosienia, a skórą tym lepszy efekt.


www.VelvetClinic.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena