Lotnisko Wrocław (Strachowice) im. Mikołaja Kopernika położone jest 10 km na południowy zachód od centrum Wrocławia przy ulicy Skarżyńskiego 36.

Data dodania: 2009-05-22

Wyświetleń: 2744

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Lotnisko Wrocław (Strachowice) im. Mikołaja Kopernika położone jest 10 km na południowy zachód od centrum Wrocławia przy ulicy Skarżyńskiego 36. Zbudowane zostało w 1938 roku na potrzeby wojska niemieckiego. Od 1992 działa jako Port Lotniczy Wrocław S.A. W 1993 roku uruchomiono pierwsze zagraniczne połączenie (z Frankfurtem nad Menem). Port lotniczy Wrocław-Strachowice jest, pod względem liczby pasażerów, piątym najruchliwszym polskim portem lotniczym, natomiast porównując liczbę operacji lotniczych zajmuje on trzecią pozycję (zaraz po lotniskach w Warszawie i Krakowie).
Lotnisko we Wrocławiu posiada jeden krajowy i międzynarodowy terminal lotniczy oraz jeden terminal cargo.

W marcu 2008 roku lotnisko Wrocław wzbogaciło się o nowy terminal (Terminal nr 2) o powierzchni ok. 2000 m2. Terminal ten przeznaczony jest do obsługi podróżnych do krajów, które nie należą do Strefy Schenghen. Tak więc z tego terminalu będą mogli korzystać pasażerowie przylatujący oraz planujący wyloty z Wrocławia do Anglii, Irlandii, Bułgarii, Tunezji, Egiptu i Turcji. Terminal nr 1 nadal obsługuje pasażerów latających do krajów Układu Schenghen oraz loty krajowe do Warszawy.
W lipcu ma ruszyć budowa nowego terminala, który ma zostać oddany do użytku we wrześniu 2011 roku. Równocześnie z nowym terminalem rozbudowane mają zostać tzw. płaszczyzny lotniskowe dla samolotów: płyty postoju, drogi szybkiego zejścia oraz płaszczyzny odladzania samolotów.

Lotnisko we Wrocławiu obsługuje tanie linie lotnicze oraz regularne linie lotnicze, takie jak: LOT, Lufthansa, Wizz Air, Ryanair, Norwegia, Cimber Air. Natomiast w okresie letnim obsługuje szereg połączeń czarterowych m.in. do Bułgarii, Egiptu, na Kretę, Rodos, Tunezji i Turcji. Ponadto zapewnia codzienne wyloty z Wrocławia do Londynu (Ryanair), Kopenhagi, Frankfurtu i Monachium. Odbywają się także codzienne loty do Warszawy.

Lotnisko Wrocław posiada rozległy parking całodobowy zarządzany przez firmę Poland Car Parking sp. z o.o. Parking ten może pomieścić około 500 samochodów osobowych. Wjazd i wyjazd z parkingu oraz pobieranie opłat nadzorowane są przez elektroniczny system kontroli dostępu. Koszt postoju uzależniony jest od czasu pobytu pojazdu na parkingu. Szczegółowych informacji można zasięgnąć dzwoniąc pod numer telefonu: 0048 (071) 358 12 44.

Na terenie Hali Przylotów Międzynarodowych mają swoje przedstawicielstwo firmy oferujące wynajem samochodów. Są to: HERTZ, BUDGET, EUROPCAR, SIXT, AVIS, NATIONAL - ALAMO, FELDMAN-CAR. Ich parkingi zlokalizowane są przed terminalem pasażerskim.

Ponadto lotnisko we Wrocławiu oferuje swoim podróżnym usługi finansowe (banki, bankomaty, kantory), turystyczne (czarter samolotów), dysponuje licznymi kawiarniami, restauracją, sklepikami, pocztą, apteką oraz ekumeniczną salą skupień. Znajduje się tu również Biuro podróży Beta Travel, które organizuje swoim „wczasowiczom” wyloty z Wrocławia i wakacje w różnych ciekawych miejscach.

Airport Wrocław Strachowice - Lotnisko Wrocław Strachowice
Port Lotniczy Wrocław S.A.
ul. Skarżyńskiego 36
54-530 Wrocław
tel. +48 71 35 81 100
fax. +48 71 35 73 973
Licencja: Creative Commons
0 Ocena