Komu służyć chcesz: Bogu czy Ego?

Data dodania: 2009-05-22

Wyświetleń: 2141

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Słabość i Moc

Człowiek, który chce pracować zawsze otrzyma siłę i zdrowie adekwatnie do ciężaru wykonywanej pracy. Natomiast osoba, której naturą jest bezczynność – dostaje słabość.

Człowiek czynu jest radosny i szczęśliwy.
Człowiek bezczynny jest pełny żalu i narzekań.

Te dwie przeciwne osobowości są po to, aby odnaleźć poprzez własne obserwacje właściwą dla siebie drogę. Zasady mocy i słabości są aktualne też w rozwoju duchowym. Człowiek posiada 7 ciał i każde z nich jest projektowane w życiu codziennym.

Moc pochodzi od Boga. To światło, które prowadzi przez ciemne tunele. Podobnie jest jak z energią elektryczną. Jeżeli zwiększymy przepływ prądu w przewodach, to wzrośnie jej moc. Z człowiekiem jest podobnie. Większe światło od Boga – większa moc w człowieku.

Jeżeli dany człowiek zatrzymuje się w ciemnym nieoświetlonym tunelu, to nie widzi wyjścia z niego. Zaczyna się bać własnego cienia. Lęk wywołuje żale, narzekania i osądy na zły los oraz bezsiłę. Sam człowiek wytwarza sobie taki los. Nikt inny nie jest odpowiedzialny za jego światło wewnętrzne lub jego brak.

Kiedy wyjdzie z ciemnego tunelu i zobaczy inny jasny i świetlisty świat, to zniknie strach oraz bezsiła. Radość wolności i chęć życia oraz działania poruszy człowiekiem wyrwanym z ciemnego tunelu.

Bezczynna osoba nie może być szczęśliwa gdyż jest uwięziona we własnych słabościach i bezsilności. Poprzez gorzkie doświadczenia życia taka istota doznaje przebudzenia i widzi inny świat, który był niedostępny dla jej oczu. Zobaczy więzienie swojej duszy w które sam wszedł.

Nowe widoki oraz doznania prowokują do poznawania nieznanych obszarów życia. Wzrasta radość i siła potrzebna do pracy nad sobą.

Rozwój osobisty – to droga do Boga.
Bezczynność – to zaprzeczenie Bogu i życie na granicy przetrwania ( wegetacji).

Tylko od każdego z nas zależy co wybierzemy; radość wzrastania czy żal przetrwania.

Otrzymamy odpowiednie podarunki w zależności od drogi, którą pójdziemy.

Bóg nie daje swojej MOCY tym, którzy są niegodni ( odwracają się od Niego), lecz tym co idą do Niego.

Światło i Moc są dla każdego,
który potrzebuje tego.

Do szczerych ludzi jest zawsze wyciągnięta pomocna dłoń. Dla nieszczerych pozostaje własne „ego” ze swoją słabością.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena