Polacy już dawno upodobali sobie wakacje w tzw. „kwaterach prywatnych” i ten sposób spędzania urlopu jest w naszym kraju powszechny. Rynek jednak zmienia się bardzo dynamicznie i tanie kwatery nad morzem czy w górach wypierane są przez, często niewiele droższe, apartamenty pod wynajem.

Data dodania: 2009-05-21

Wyświetleń: 2875

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Polacy już dawno upodobali sobie wakacje w tzw. „kwaterach prywatnych” i ten sposób spędzania urlopu jest w naszym kraju powszechny. Rynek jednak zmienia się bardzo dynamicznie i tanie kwatery nad morzem czy w górach wypierane są przez, często niewiele droższe, apartamenty pod wynajem.Równolegle z rozwojem rynku nieruchomości mieszkalnych w dużych miastach obserwowaliśmy w Polsce rozwój rynku tzw. „nieruchomości wakacyjnych” w najważniejszych kurortach naszego kraju takich jak Kołobrzeg, Sopot, Świnoujście nad morzem i Zakopane, Wisła czy Karpacz w górach. Ceny apartamentów we wspomnianych miejscowościach często dorównywały lub wręcz przewyższały ceny w stolicy i innych dużych miastach. Wiele osób traktowało zakup apartamentu wakacyjnego jako doskonałą inwestycję, licząc na zysk związany zarówno ze wzrostem wartości samej nieruchomości jak i jej wynajmem turystom. W ten oto sposób właścicielom wszelkiego rodzaju tanich kwater i małych pensjonatów wyrosła duża konkurencja.Obecnie wynajem apartamentu w Polsce nad morzem i w górach jest doskonałą alternatywą do pobytu w pensjonacie, hotelu lub na prywatnej kwaterze, która często jest zwyczajnym pokojem w domu jednorodzinnym, z dostępem do wspólnej kuchni i łazienki. Wczasy w takim apartamencie mogą być i często są zdecydowanie tańsze niż pobyt w hotelu, ponieważ właściciele w większości pobierają opłatę za wynajęcie całego apartamentu, a nie od osoby. Średnia cena wynajmu apartamentu 4 osobowego w Polsce nad morzem w szczycie sezonu to ok. 1800zł za tydzień. Jeżeli rzeczywiście zostanie on wynajęty przez 4 osoby, cena wynajmu na osobę wyniesie 450zł za tydzień czyli ok. 65zł za dzień, więc zdecydowanie mniej niż w hotelu o porównywalnym standardzie.Komfort wypoczynku w apartamencie jest również nieporównywalnie wyższy (zwłaszcza w porównaniu ze wspomnianymi „kwaterami prywatnymi”). Kompleksy apartamentowe posiadają bardzo wiele różnych udogodnień takich jak baseny, centra spa i fitnessu, salony piękności, place zabaw, itp. Bardzo często turyści wypoczywający w apartamentach posiadają bardzo duże zniżki na korzystanie z tych udogodnień, a w niektórych przypadkach nie muszą za nie płacić w ogóle. Same apartamenty są z reguły bardzo dobrze wyposażone, posiadają w pełni funkcjonalną kuchnię i nowe meble.

Biorąc to wszystko pod uwagę polecamy wszystkim, których interesują naprawdę tanie noclegi przyjrzeć się ofercie prezentowanej na wielu portalach poświęconych wynajmowi apartamentów wakacyjnych bezpośrednio od właściciela.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena