Mamy maj, za oknem piękną pogodę oraz rosnącą z każdym dniem temperaturę powietrza. Zrzucamy z siebie kolejne warstwy ubrania, odsłaniamy swoje ciało, ruszamy się także więcej niż podczas zimowej stagnacji. Niestety taki stan rzeczy ma także swoje minusy – dla wielu osób wiąże się on bowiem z mordęgą związaną z nadmiernym wydzielaniem potu.

Data dodania: 2009-05-21

Wyświetleń: 2566

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego się pocimy?
Pocenie się jest całkiem naturalnym procesem, gwarantującym prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Pocimy się na całym ciele, gdyż znajdują się na nim gruczoły potowe. Co ciekawe, pot w swej czystej, świeżej postaci jest całkowicie bezwonny. Przykry zapach powodują dopiero bakterie, które niemal zawsze znajdują się na naszej skórze. To właśnie dzięki nim pot ulega rozkładowi czemu towarzyszy powstanie mocnego, odrzucającego zapachu.

Jak przeciwdziałać?
Wniosek z powyższego akapitu może być tylko jeden: aby przeciwdziałać nieprzyjemnemu zapachowi potu należy skoncentrować się na likwidowaniu bakterii oraz grzybów znajdujących się na ciele. Na naszym rynku pojawiła się seria nowatorskich kosmetyków, która dzięki technologii aktywnego tlenu w sposób skuteczny i natychmiastowy likwiduje bakterie i grzyby oraz odświeża naszą skórę, pozostawiając ją pachnącą i zadbaną.

Jakie kosmetyki?
Jako pierwsza kosmetyki z aktywnym tlenem wprowadziła firma Scholl, specjalizująca się w produkowaniu preparatów pielęgnujących stopy. I okazał się to strzał w dziesiątkę, gdyż to właśnie na stopach znajduje się największe zagęszczenie gruczołów potowych. Linia kosmetyków Scholl Deo Activ Fresh łączy w sobie dwa działania: z jednej strony zwalcza bakterie, a z drugiej wykazuje właściwości odświeżające. Badania kliniczne potwierdziły, że Deo Activ Fresh wykazują skuteczność nawet do 24 godzin po ich zastosowaniu!

Deo Activ Fresh
W skład nowej linii kosmetyków Scholl wchodzi spray do stóp, żel oraz – co być może nieco zaskakujące – zestaw odświeżających chusteczek. Wszystkie zawierają aloes oraz witaminę B5 dzięki czemu nie tylko odświeżają skórę, ale także ją pielęgnują. Każdy z kosmetyków zapakowany jest w poręczne opakowanie oraz może być używany bez spłukiwania. Co więcej, linia Deo Activ Fresh jest przyjazna nie tylko dla skóry, ale także dla środowiska, gdyż oparta jest na bio-przyjaznej recepturze.

Podsumowując, przykry zapach stóp nie musi tego lata być już problemem. Wystarczy tylko w sposób odpowiedni zadbać o ich codzienną higienę i pielęgnację, wszak powinny być to zabiegi tak samo naturalne jak codzienne używanie wody oraz mydła.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena