Artykuł promuje nowe technologie budowy stoisk i hal namiotowych pod targi, wystawy i koncerty. Miłej lektury.

Data dodania: 2007-05-21

Wyświetleń: 11028

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rosnąca ostatnimi czasy liczba imprez masowych na świeżym powietrzu, przekłada się bezpośrednio na popularność namiotów handlowych wśród klientów, związanych nie tylko z branżą rozrywkową. Łatwość w montażu oraz niskie koszty zarówno utrzymania, jak i konserwacji, to jedne z licznych zalet wyżej wymienionych konstrukcji.
Namioty Handlowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach . W tego typu obiektach można zorganizować bufety lub stoiska sklepowe. Pod największymi z namiotów organizowane są koncerty, uniezależniając tym samym wszelkie imprezy rozrywkowe od zmiennych i nieprzewidywalnych warunków pogodowych. Duża pojemność tych konstrukcji sprawia, że mogą one spełniać nawet funkcje magazynów.
Do postawienia namiotu handlowego, który nie jest budowlą stałą, nie potrzeba żadnych akceptacji i pozwoleń udzielanych przez administratorów, czy tez służby odpowiedzialne za przestrzeganie porządku logistycznego zabudowań na określonym terenie.
Stanowi to ogromną zaletę takich obiektów.
Ale Namioty handlowe to nie tylko, jak zwykło się uważać ogromne powierzchnie, którymi zainteresowane są wyłącznie wielkie firmy. Na rynku znajdują się tez produkty skierowane do indywidualnych odbiorców prywatnych.
Przemyślane, oraz wysoce praktyczne rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że nawet mniejsze obiekty, nie osiągające imponujących rozmiarów, są bardzo pojemne i w zupełności zaspokajają potrzeby rodzinnych imprez .
Różnorodność kształtów namiotów handlowych jakie oferują firmy, jest ogromna, co sprawia ze rzeczywista liczba ich zastosowań nie ma granic. Przykładowo konstrukcja podłużna i wysoka może spełniać funkcję tymczasowego garażu dla autokaru, lub ciężarówki. Współczesna technika i dostępność dobrych materiałów o zdolnościach izolujących, sprawia ze namioty można wykorzystywać o każdej porze roku, a co za tym idzie koszty związane z inwestycją w zakup zwracają się znacznie szybciej .
Mimo że wciąż daleko namiotom do konkurowania z halami i budynkami stałymi, to szybko rosnąca technologia ich tworzenia, sprawia ze niekiedy są one wręcz niezastąpione.
Licencja: Creative Commons
1 Ocena