Artykuł jest formą promocji gry w paintball jako jednego ze sportów ekstremalnych, które się przyjęły w Polsce i mają szansę stać się bardzo popularną dziedziną do tego stopnia, żeby Polacy organizowali Mistrzostwa w tym sporcie.

Data dodania: 2007-05-21

Wyświetleń: 9993

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Paintball, to sport powstały na początku lat osiemdziesiątych XX wieku, w Stanach Zjednoczonych. Twórcami gry było trzech mężczyzn, którzy wpadli na pomysł, aby w ramach zabawy wykorzystać markery do znaczenia bydła, jako karabinki do strzelania.
Dziś gra jest niezwykle popularna na całym świecie. Przez lata powstały jej różne odmiany, takie jak speedball, czyli pojedynek rozgrywany na małej przestrzeni z wykorzystaniem sztucznie utworzonych przeszkód, czy też paintball leśny, gdzie jak sama nazwa wskazuje, walka toczy się na dużym, nieograniczonym zabudowaniami terenie.
Z czasem powstały także różne strategie rozgrywek. Do najbardziej popularnych należy ”capture the flag", w której należy odebrać sztandar przeciwnej drużynie, jednocześnie uważając aby nie utracić swego, na rzecz oponentów .
Również mieszkańcy naszego kraju, zwłaszcza w ostatnich latach, coraz chętniej przyłączają się do paintballlowego szaleństwa. W różnych rejonach Polski, tworzone są specjalnie przygotowane pod kątem rozgrywki miejsca. Dostęp do sprzętu na naszym rynku jest bardzo dobry. W niczym tutaj nie ustępujemy państwom zachodu.
Rozwinęły się okręgowe ligi paintballowe, a od paru lat w tej dyscyplinie rozgrywane są mistrzostwa Polski.

Niedawno Poznań zgłosił chęć organizacji mistrzostw Europy i posiada duże szansę na wygranie konkursu. To będzie ogromna szansa dla Polski oraz całej sceny Paintball w wschodniej Europie.

Jednak paintball w naszym kraju, to nie tylko poważna rozgrywka sportowa, posiadająca rangę rywalizacji o najwyższe tytuły, w tym także międzynarodowe.
Wiele firm bowiem, organizuje dla swoich pracowników imprezy integracyjne, których głównym punktem jest właśnie pojedynek z użyciem karabinków na farbę. Obozy te cieszą się ogromną popularnością.
Paintball Kraków jest jednym z wiodących ośrodków w naszym kraju. W rejonie jury Krakowsko – Częstochowskiej przygotowane zostały wspaniałe i w pełni profesjonalne pola do gry. Obszar dawnej Galicji, na którym znajduje się znaczna liczba fortów z czasów zaboru austriackiego, stał się jednym z ulubionych miejsc polskich fanów paintballu .
Gra jednak nie należy jednak do najtańszych. Ceny markerów, czyli karabinków na kulki z farbą, zaczynają się od 300 zł, dochodząc do pary tysięcy. Dodatkowy wydatek stanowi zarówno specjalne ubranie, jak i niezbędne ochraniacze, czy w końcu sama amunicja. Jednak stopień popularności paintballu pokazuje, ze jego wysokie koszta, w pełni rekompensowane są przez przyjemność związaną z uprawianiem tego sportu.
Zapraszamy i polecamy grę drużyny K68 z Krakowa.
Licencja: Creative Commons
1 Ocena