Ładna, brązowa opalenizna wygląda atrakcyjnie i wiele z nas stara się ją uzyskać. Jednym ze sposobów na brązową skórę jest korzystanie z solarium. Aby jednak opalać się w efektywny, ale i bezpieczny sposób, warto przestrzegać zasad, znać przeciwwskazania, a także rozmawiać na temat swoich wątpliwości z personelem solarium.

Data dodania: 2009-05-09

Wyświetleń: 3131

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aby uzyskać ładną i równomierną opaleniznę, wiele kobiet opala się na solarium. By móc cieszyć się optymalnymi efektami i opalać w jak najbezpieczniejszy i najzdrowszy sposób, warto dysponować odpowiednią wiedzą na temat opalania. Nieocenioną pomocą może służyć nam dobrze wykwalifikowany personel solarium, który doradzi jak długo i jak często powinna się opalać dana osoba i z którego łóżka powinna korzystać. Pracownicy salonu mogą również dobrać odpowiedni kosmetyk solaryjny do karnacji i potrzeb klienta.

Oto kilka zasad, jakich warto przestrzegać korzystając z opalania w solarium:


- idąc na solarium zrób dokładny demakijaż i zadbaj o to, aby przed sesją opalania nie nakładać na skórę kosmetyków perfumowanych – mogą one spowodować reakcję alergiczną,
- aby skutecznie chronić oczy przed promieniami UV, zawsze korzystaj w solarium z okularków ochronnych – w salonie są one zwykle do dyspozycji klientów, ale możesz zaopatrzyć się także we własną parę – nie są drogie, a zapewnią Twoim oczom ochronę,
- nie używaj do opalania w solarium kosmetyków przeznaczonych do opalania na słońcu, zawierających filtry UV. Nie stosuj w tym celu również zwykłych balsamów pielęgnacyjnych. Do opalania w solarium służą specjalnie do tego przeznaczone kosmetyki, które nie tylko umożliwiają uzyskanie równomiernej opalenizny – bardzo często mają również działanie przeciwzmarszczkowe, nawilżające, neutralizują też brzydki zapach skóry po opalaniu. Dobry aktywator pozwoli Ci opalić się szybciej i ułatwi uzyskanie pięknego brązu na skórze,
- dopasuj czas opalania do fototypu – posiadaczki jasnej karnacji powinny opalać się krócej niż osoby z ciemną karnacją. Jeśli nie wiesz, ile czasu powinna trwać w Twoim przypadku sesja w solarium – poproś o radę personel.

Warto pamiętać również o przeciwwskazaniach do opalania się w solarium. Nie powinny z niego korzystać m.in. osoby mające cerę naczynkową, uczulone na słońce, o bardzo jasnej karnacji. Przeciwwskazaniem jest również trądzik różowaty, a także miesiączka.

Dlaczego należy stosować profesjonalne kosmetyki solaryjne?

To proste – umożliwiają one szybsze uzyskanie brązowej skóry, chronią przed fotostarzeniem, a także mają działanie odżywcze i nawilżające. Dobry aktywator do opalania w solarium zapobiegnie również nieprzyjemnemu zapachowi skóry po opalaniu. Wśród kosmetyków solaryjnych możemy znaleźć aktywatory w różnej postaci: o konsystencji żelowej, kremowej, a także w sprayu. Bogata oferta tych produktów jest zróżnicowana również pod względem cenowym. Szeroki wybór aktywatorów można znaleźć wśród kosmetyków Exclusive Bronze, które już trzykrotnie zdobyły Złoty Laur Konsumenta. Marka ta oferuje też kosmetyki po opalaniu w solarium, które rewelacyjnie pielęgnują skórę, przedłużając trwałość opalenizny.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena