Ciekawe miejsca w Krakowie. Artykuł opisuje kilka najciekawszych miejsc w Krakowie.

Data dodania: 2009-04-21

Wyświetleń: 2984

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kraków jest bez wątpliwie lubianym i często odwiedzanym miastem. Co do wielkości miastem w Polsce pod względem powierzchni i liczby osób do niego przybywającym być może, dlatego hotele Kraków są uznawane za najlepsze w kraju. W Krakowie jest około 40 parków, które łącznie zajmują ok. 318,5 ha (2002) co stanowi niecały procent całkowitej powierzchni miasta.

W Krakowie znajduje się 5 rezerwatów przyrody o łącznej powierzchni 48,6 ha (0,14% powierzchni miasta). Na obszarze miasta Krakowa znajdują się niewielkie zielone obszary wchodzące w skład Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych.

Turyści odnajdują tutaj urokliwe kawiarenki i puby, mogą zwiedzić miejsca, które uznawane są kanon polskich zabytków.Dobrze rozwinięta baza hotelowa to ogromny atut tegoż miasta. Każdy podróżny może wybrać obiekt, który sprosta jego najbardziej wyrafinowanym oczekiwaniom.
Hotele w Krakowie - jest ichbardzo dużo. Szeroki wybór co do cen jak i jakości. W Krakowie jest wile 5 gwiazdkowych hoteli jak i jednogwiazdkowych.

Barbakan - Największy spośród trzech tego typu gotyckich budynków fortyfikacyjnych, jakie zachowały się dotąd w Europie, został wzniesiony w latach 1498-1499 wobec grożącego Polsce niebezpieczeństwa najazdu turecko–tatarskiego. Był wówczas najdoskonalszym osiągnięciem inżynierii wojskowej; w razie potrzeby prowadził ostrzał ze 130 strzelnic, a trzymetrowej grubości mury chroniły go od kul armatnich. Siedem wieżyczek obserwacyjnych pozwalało śledzić ruchy nieprzyjaciela i odpowiednio nakierować ogień.

W Krakowie także zadbano o promocję tego miasta poprzez liczne strony internetowe. Tworzeniem stron www w Krakowie oraz ich pozycjonowaniem zajmuje się wiele firm z tego regionu. Dzięki tak rozwiniętej sieci stron internetowych Kraków tylko zyskuje promując się świetnie w internecie
Licencja: Creative Commons
0 Ocena