Kupiłeś niedawno nawigację samochodową albo odtwarzacz MP3 / MP4? Sprawdź czy twoje urządzenie na pewno jest legalne i nie łamie europejskich patentów i licencji.

Data dodania: 2009-04-10

Wyświetleń: 3687

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Licencje Sisvel - co to jest
SISVEL to spółka zarządzająca patentami, która w ciągu ostatnich 25 lat stała się liderem promowania innowacji oraz licencjonowania patentów, a także podnoszenia wartości patentów. SISVEL umożliwia użytkownikom zdobycie praw patentowych niezbędnych dla konkretnego standardu technologicznego od wielu posiadaczy patentu, w ramach jednej transakcji, dostarczając kompleksowych licencji w ramach patentów technologicznych.

Technologia Audio MPEG jest chroniona przez cały pakiet patentów należących do wielu firm
mających siedziby na całym świecie.Jedną z najważniejszych licencji dla produktów odtwarzających mp3 jest licencja Sisvel (w Europie) i Audio MPEG (w USA).

Każde wprowadzone na rynek europejski urządzenie umożliwiające odtwarzanie plików mp3 musi mieć opłaconą przez producenta lub importera licencje Sisvel. W innym przypadku sprzęt taki nie powinien trafić w ogóle do obrotu na terenie UE. Jednak na rynku jest wiele urządzeń pochodzących z prywatnego importu czy wręcz z przemytu, bez wykupionej licencji.

Jak się ustrzec
Przed zakupem urządzenia PNA warto sprawdzić czy właściciel marki deklaruje zgodność produktu z obowiązującymi licencjami. Dobrym przykładem mogą być np. urządzenia marki Navix. Dystrybutor opublikował oświadczenie w którym informuje o uregulowaniu wszelkich zobowiązań licencyjnych. Oświadczenie można znaleźć na stronie produktu.

Pamiętaj, zanim wydasz pieniądze, sprawdź czy produkt który chcesz kupić nie narusza praw licencyjnych.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena