Z bukietem ślubnym jest tak jak z fryzurą: wiesz, jaki efekt cię interesuje, ale jesteś zdana na talent i umiejętności specjalisty. Jak go wybrać, by nie zwiększać przedślubnego stresu?

Data dodania: 2009-04-07

Wyświetleń: 2316

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

O wyborze i zamówieniu bukietu powinnaś pomyśleć kilka tygodni przed ślubem. Przeczytaj nasze porady, przejrzyj ślubne katalogi. Gdy wiesz już, o jakiej wiązance marzysz, czas na wizytę w kwiaciarni. Z pewnością rodzina i znajomi będą ci polecać swoje ulubione miejsca. Warto ich posłuchać, ale dobrze też zachować ostrożność. Układanie bukietów ślubnych jest trudną sztuką i nie każdy pracownik kwiaciarni to znawca tej dziedziny.
Prawdziwy mistrz ślubnej florystyki to osoba która:

Słucha
Chce wiedzieć, jak wyobrażasz sobie wygląd bukietu. Nie przerywa Ci, kiedy szczegółowo opisujesz kształt czy dodatki, które Ci się podobają. Jeśli przyniosłaś zdjęcia kompozycji, które uważasz za gustowne, ogląda je z uwagą.

Pyta
Zadaje ci pytania o styl ślubu i wesela, o kolor i fason sukni. Prosi o zdjęcie kreacji, a jeśli to możliwe o próbkę materiału. Pyta o dodatki, kolorystykę makijażu, fryzurę. Dzięki temu wie, jak stworzyć kompozycję będącą uzupełnieniem twojego wizerunku.

Proponuje
Po wysłuchaniu twoich oczekiwań przedstawia Ci kilka propozycji bukietów. Nie wybiera ich z katalogu, lecz uwzględnia twoje indywidualne potrzeby. Inspiruje się fakturą sukni lub dodatkami. Zna najnowsze trendy i umie je twórczo wykorzystać. Potrafi w uprzejmy sposób zasugerować Ci zmiany w wielkości lub kształcie bukietu, jednak nie narzuca swojego gustu. Do wybranego bukietu umie dopasować odpowiednie kwiaty dla pani świadek i przypinkę dla Pana Młodego.

Wyjaśnia
Mówi językiem przystępnym i zrozumiałym. Ty nie musisz wiedzieć jak wygląda wiązanka kamelia czy bukiet angielski. Odpowiada cierpliwie na Twoje pytania.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena