Ładnie wyglądające miasto może przyciągnąć turystów jak również mieszkańcy czują się lepiej mogąc pospacerować wśród ładnych estetycznych uliczek. W dalszej części mojego artykułu pokaże jak można wykorzystać obiekty małej architektury do promocji miasta.

Data dodania: 2009-03-31

Wyświetleń: 3001

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Miasta skłonne są zainwestować dość duże pieniądze na kampanię promocyjną swojego miasta. Oprócz zatrudniania zespołu specjalistów od marketingu miast inwestują oni w obiekty małej architektury.
Inwestowanie w wypromowanie miasta jest dość kosztowne, dlatego miastom opłaca się wyposażyć swoje ulice w elementy małej architektury.Mała architektura to ławki, oświetlenie, kosze na śmieci, wszelkie bariery oraz słupki. Ładne i dopasowane elementy wpływają na znakomity wygląd miast, co przekłada się na zadowolenie ich mieszkańców. Jeśli Twoje miasto nie jest odpowiednio zadbane, nie ma w nim za dużo ławek, namów swój Samorząd na zmiany. Z pewnością, jeśli będziecie chcieli wprowadzić wiele zmian i postawić miasto na nogi, znajdą się przedsiębiorstwa, które wspomogą Was finansowo w zamian za reklamę firmy.
Mała architektura jest to zbiór małych oraz większych obiektów, które celów są instalowane oraz produkowane dla miast. Są one wykorzystywane najczęściej do zagospodarowania najczęściej odwiedzanych terenów miejskich, a także w parkach, ogrodach czy starówkach. W skład obiektów małej architektury wchodzą: ławki, oświetlenia, tablice, słupy ogłoszeniowe, barierki, kosze na śmieci, ogrodzenia miejskie oraz wiele innych.
Taka mała architektura jest oferowana przez określoną liczbę przedsiębiorstw w Polsce. Firmy te prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań, które wspaniale prezentują się każdym mieście. Generalnie mała architektura jest elementem wszelkich dużych miast oraz małych miejscowości oraz wszelkich miejsc, które są zamieszkałe przez ludność. Mała architektura wykorzystywana jest przez ludność. Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często użytkujemy małą architekturę.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena