Wielu ludzi twierdzi, że bogactwo to posiadanie dużej ilości pieniędzy, jest w tym wiele prawdy, lecz bogactwo to przede wszystkim stan umysłu. Aby wyjaśnić to pierwsze zdanie mojego artykułu posłużę się cytatem autorstwa Roberta Kiyosakiego: ,,Nigdy nie nauczysz biednego jak zostać bogatym, bogactwa możesz nauczyć tylko bogatego”...

Data dodania: 2009-03-11

Wyświetleń: 7944

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu ludzi twierdzi, że bogactwo to posiadanie dużej ilości pieniędzy, jest w tym wiele prawdy, lecz bogactwo to przede wszystkim stan umysłu.

Aby wyjaśnić to pierwsze zdanie mojego artykułu posłużę się cytatem autorstwa Roberta Kiyosakiego: ,,Nigdy nie nauczysz biednego jak zostać bogatym, bogactwa
możesz nauczyć tylko bogatego”, to z pozoru proste zdanie wyjaśnia w czym tkwi tajemnica bogactwa.

Wśród nas jest bardzo wielu ludzi, nie posiadających jeszcze wielkich fortun, jednak ich podejście do życia oraz sposób myślenia z pewnością umożliwią im
osiągnięcie bogactw o jakich marzą. Celowo pogrubiłem to słowo, gdyż bez wspomnianych marzeń bogactwo jest rzeczą nie możliwą do spełnienia.

Biedni ludzie boją się marzyć, bądź ich marzenia są zamknięte w granicach jakie narzuca nam otoczenie. Bogaci natomiast odważnie wykraczają poza te granice, dzięki czemu łatwiej im osiągnąć to, o czym biedny jak wspomniałem wcześniej boi się nawet marzyć.

Duże marzenia to jednak tylko jeden z podstawowych składników na które składa się bogactwo. Bogaci ludzie są również przede wszystkim wytrwali w dążeniu do celu, są optymistami oraz posiadają otwarty umysł, dzięki czemu dostrzegają okazje, jakie widzą na swojej życiowej drodze, które w konsekwencji umożliwiają im zdobycie ogromnych majątków.

Oczywiście w swoich rozważaniach nie uwzględniam osób które niejako bogactwo osiągają w spadku, bądź w inny sposób na który tak właściwie nie mieli wpływu. Mówiąc o bogatych ludziach mam na myśli jedynie tych, którzy potrafiliby ponownie się wzbogacić materialnie nawet gdyby w jednej chwili stracili wszystko.

Podsumowując stwierdzam, że bycie osobą bogatą nie ma żadnych minusów, jedynie złe zinterpretowanie znaczenia słowa ,,Bogaty” może wywoływać mylne wnioski dotyczące tego stanu.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena