Polskie lotniska przeżywają prawdziwy renesans. Jeszcze nigdy w historii nie miały aż tylu pasażerów. Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej.

Data dodania: 2007-05-09

Wyświetleń: 5006

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Polacy latają na Wyspy Brytyjskie aby pracować. Ponadto często odwiedzanym krajem jest Norwegia, Hiszpania i Włochy. Tam również przybywa coraz więcej Polaków, którzy zostają w miejscach, w których czeka nich dobra praca.                                                                              
                                                                                                                                                                                                                                
Tak duża liczba pasażerów wymaga jak najlepszej obsługi lotniczej. Porty lotnicze w całej Polsce rozwijają się w błyskawicznym tempie. Budowane są drogi dojazdowe do lotnisk i remontowane istniejące.                                                                                                                              

Każde z polskich lotnisk działa coraz prężniej, wprowadzając nowe linie lotnicze i kolejne połączenia. Np. z lotniska w Jasionce koło Rzeszowa można polecieć nie tylko do Warszawy, ale także do Londynu, z czego korzysta wielu Polaków wyjeżdżających do pracy. Na lotnisko w Jasionce można dostać się autobusem lub szynobusem. Do portu lotniczego prowadzi trasa wylotowa na Lublin.

Oprócz dobrze działających lotnisk, pojawiają się na lotniskach firmy oferujące swoje usługi. Np. przy lotnisku w Starachowicach działa kilka biur podróży, punkt wymiany walut i bank. Oprócz tego, można usiąść w którymś z barów czy restauracji i zjeść ciepły posiłek lub napić się kawy w kawiarni przy lotnisku.

Przy wielu lotniskach działają także całodobowe parkingi. Tak jest np. na lotnisku w Szczecinie, gdzie samochód można zostawić nie tylko na kilka czy kilkanaście godzin, ale nawet na kilka tygodni.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena