Recenzja Programy partnerskie w praktyce - Tomek Urban

Data dodania: 2009-02-08

Wyświetleń: 2548

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie co krok jesteśmy „atakowani” superentuzjastycznymi informacjami, ile to można zarobić w różnych programach partnerskich w polskim Internecie. Okazuje się jednak, że zaledwie kilka procent zarejestrowanych partnerów faktycznie zarabia jakieś pieniądze, a dopiero ułamek procenta tych partnerów zarabia naprawdę dobre lub bardzo dobre pieniądze.

Logiczne jest, że każdy, kto nie zarabia dobrych pieniędzy na programach partnerskich, chce jak najszybciej dołączyć do osób, które faktycznie to robią. Tomek Urban, autor ebooka pt. „Programy partnerskie w praktyce”, jest właśnie taką osobą, która faktycznie zarabia bardzo dobre pieniądze na programach partnerskich. Przez bardzo długi czas był on (niepokonanym) najlepiej zarabiającym partnerem programy partnerskiego wydawnictwa Złote Myśli, a jego miesięcznie zarobki tylko z tego jednego programu przekraczały 2 tysiące złotych. Obecnie jego wyniki wahają się między pierwszym a drugim miejscem w rankingu najlepiej zarabiających partnerów. Sam przyznasz, że to robi wrażenie, prawda?

Stąd też moje zaciekawienie jego pozycją, która z definicji powinna być publikacją, w której prawdziwy ekspert zdradza swoje techniki, swoje metody i sposoby, dzięki którym zarabia takie pieniądze, jakie zarabia. I tak faktycznie jest. Jego ebook to bardzo subiektywne spojrzenie na programy partnerskie i jego początkowa lektura może sugerować, że autor się trochę rozminął z tematem, gdyż zamiast pisać konkretnie, co należy zrobić, aby już od jutra zarabiać te swoje 2 tysiące złotych na programach partnerskich, zaczyna od...

Przedstawienia się we wstępie – ale wcale nie chwali się, gdzie i ile zarobił. Pisze tylko o tym, jak trafił do programów partnerskich. Formułuje także bardzo ważną myśl, którą można traktować jako motto jego ebooka. Otóż w programach partnerskich „niewiele trzeba wiedzieć, większość rzeczy jest dana, trzeba jedynie z nich umieć korzystać”. Skoro tak jest w istocie, to dlaczego tak wiele osób nic nie zarabia w programach partnerskich?

Każdy znajduje sobie własną wymówkę. Najczęściej spotykane to:

- posiadanie zbyt starego komputera

oraz

- brak znajomości technik internetowych.

Autor bezlitośnie rozprawia się z tymi wymówkami, przekonująco udowadniając, że „wszystko, co nam potrzebne – gdzieś jest” oraz że trzeba „zamiast gdybać, zrobić to”. Zamiast myśleć o zarabianiu w programach partnerskich, dziś faktycznie należy zrobić coś w tej naszej działalności w danym programie partnerskim. Nie musi to być od razu nie wiadomo co. Liczy się tylko, żeby coś faktycznie zrobić.

Bardzo spodobał mi się rozdział, w którym autor pokazuje, że faktycznie zamiast tracić czas na myślenie o zrobieniu czegoś, lepiej to od razu zrobić, gdyż przez ten czas stracony na myślenie o czymś już byśmy dawno to coś zrobili. Z myślenia o czymś prawie nigdy nie ma żadnego efektu, a z działania zawsze jest jakiś efekt. Zawsze... Czyli nie myśleć o czymś, tylko robić to – ot, cała tajemnica (nie tylko skutecznego zarabiania w programach partnerskich).

Tak więc początkowa część ebooka to koncentracja na wypracowaniu sobie odpowiedniego podejścia do tego sposobu zarabiania pieniędzy i praktycznym używaniu dostępnych informacji, które są darmowe i powszechnie dostępne. Pozornie mało to związane z tematem faktycznego zarabiania, ale okazuje się, że być może jest to najważniejsza informacja w całym ebooku.

W dalszej części możemy znaleźć m.in. poradnik radzenia sobie z negatywnymi oraz pozytywnymi ocenami naszej działalności, co przechodzi w rodzaj krótkiego pamiętnika, gdzie autor przytacza krótką historię swoich początków i pierwszych sukcesów.

Na tej podstawie formułuje receptę na swój sukces. Zamiast czytać jakiś poradnik od deski do deski, lepiej jest przeczytać tylko np. 10 jego stron i natychmiast tę wiedzę przekazaną na tych stronach praktycznie wykorzystać w jakiś sposób. Jeśli nie wykorzystujesz przekazanych informacji, to zamiast czytać dalej, lepiej zastanów się, czy warto dalej tracić czas na tę pozycję. Ideą, która powinna Ci ciągle przyświecać, jest szukanie zawsze praktycznego zastosowania informacji, którą aktualnie czytasz. Zawsze.

Bardzo praktyczne są porady autora na temat uspokojenia naszych myśli, co pozwoli nam faktycznie działać. Istotna jest także umiejętność odróżniania funkcji od formy. Zwykle skupiamy się na formie, a tutaj przecież chodzi o używanie danej funkcji, czyli chcąc coś zrobić, musisz wiedzieć, jaka ma być tego czegoś funkcja, a dopiero potem szukasz najprostszej i najtańszej formy.

Przykład zastosowania takiego podejścia czytelnik znajdzie w wypowiedzi autora o tym, jak właściwie działać w Internecie. Mam na myśli rozdziały dotyczące marketingu, zakupu domeny, CMS-ów, pozycjonowania, budowy własnej listy mailingowej. Ponadto autor podaje konkretne recepty (krok po kroku), jak stworzyć ministronę w 2 godziny oraz porządną stroną w niecały dzień, które będą generowały sprzedaż. Są to konkretne metody działania jednego z najlepiej zarabiających partnerów programów partnerskich w Polsce.

Ogólnie ebook praktyczny, ale w trochę inny sposób, niż się można tego spodziewać. Autor faktycznie podaje metody np. tworzenia sprzedających dany produkt stron internetowych, ale sporo miejsca poświęca nauce odpowiedniego sposobu myślenia, podejścia do samego systemu programu partnerskiego. Te informacje stanowią pewien szok, gdyż większość czytających szuka tylko prostych i łatwych do skopiowania technik, a tutaj czeka ich spora niespodzianka. Skoro jednak najlepiej zarabiający partner koncentruje się na tych właśnie elementach, to nie pozostaje nic innego, jak zrobić dokładnie to samo. Jeśli to zadziałało w jego przypadku, to dlaczego ma nie zadziałać w Twoim?

---

Autor: Paweł Sygnowski
http://www.pawelsygnowski.info/
Praktycznie wszystko o właściwym użytkowaniu Twojego mózgu

Programy partnerskie w praktyce - Odkryj, co jest naprawdę ważne,
aby skutecznie zarabiać w programach partnerskich
Licencja: Creative Commons
0 Ocena