Sukces to ciągłe podążanie do samorealizacji, spełnienia, spokoju ducha, samopoznania, samoświadomości, zdrowia, energii, udanych i satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi oraz wolność finansowa, przy jednoczesnych wyznaczaniu sobie oraz osiąganiu wartościowych celów i zamierzeń.

Data dodania: 2009-06-11

Wyświetleń: 1364

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie byłoby w tym nic dziwnego i odkrywczego, gdyby nie fakt, że życie jest skomplikowane a osiągnięcie w nim harmonii, wymaga ciągłej i niestrudzonej pracy nad sobą oraz nierzadko dużych poświęceń. Często tak dużych, że tylko nieliczni są w stanie poddać się ich wymogom.

Kluczem do sukcesu, jest szczera i niepohamowana chęć poznania otaczającego nas zewsząd wszechświata i działanie w zgodzie z własnymi wartościami. W tym wpisie jednak zajmiemy się omówieniem elementarnych składników sukcesu...

SPOKÓJ DUCHA
To wartość, do której osiągnięcia dążymy przez całe życie a przynajmniej dążyć do niej powinniśmy. Im wcześniej zdamy sobie z tego faktu sprawę, tym lepiej dla nas samych.

SAMOREALIZACJA
To proces stawania się takim człowiekiem, jakim możesz i chcesz być. To przeświadczenie i wiara, że podążasz w stronę pełnej realizacji własnego potencjału umysłowego i życiowego.

SAMOPOZNANIE/SAMOŚWIADOMOŚĆ
To Twoja własna odpowiedź na pytania skąd pochodzisz, dokąd zmierzasz, kim jesteś, dlaczego myślisz i czujesz właśnie tak a nie inaczej, dlaczego reagujesz na otoczenie w taki a nie inny sposób.

ZDROWIE/ENERGIA
To naturalny stan naszego ciała i umysłu. Wielki człowiek powiedział kiedyś, że ludzie bardzo często narzekają na brak zdrowia i energii do działania, ale bardzo rzadko cieszą się, gdy są zdrowi i pełni sił.

UDANE ZWIĄZKI Z INNYMI LUDŹMI
Ludzie to biznes a biznes to życie. Dlatego tak ważne jest nawiązywanie z innymi ludźmi satysfakcjonujących relacji w których dominują prawdziwa radość, miłość, szczęście oraz szczery uśmiech.

NIEZALEŻNOŚĆ FINANSOWA
To posiadanie takiej ilości pieniędzy, aby nie trzeba było się o nie ciągle martwić. Jak się już wkrótce dowiesz z tego bloga, większość ludzi jest przez całe życie tak zajęta zarabianiem pieniędzy, że nie dosyć, że nigdy się nie wzbogacają, to w dodatku nie mają czasu na to, aby zaplanować swoje życie i zająć się pozostałymi elementami sukcesu.

WARTOŚCIOWE CELE I ZAMIERZENIA
Wymagają prawdziwego zaangażowania w coś naprawdę dużego i potężnego. O wiele większego i ważniejszego od Ciebie. Musisz przy tym czuć, że jesteś ważny, że dajesz innym ludziom wielką wartość, że świat bez Ciebie nie mógłby istnieć.

Na dzisiaj to wszystko. W kolejnych wpisach wyjaśnię, na czym dokładnie to wszystko polega oraz jak to możesz wykorzystać, wprowadzając do swojego życia świeżość. Tymczasem rozejrzyj się po mojej prywatnej stronie w poszukiwaniu innych wartościowych materiałów. Zapraszam!         

Licencja: Creative Commons
0 Ocena