0 głosów

Pożyczki społecznościowe to doskonała oferta dla osób nie mających udokumentowanych dochodów, osób będących w BIK, pracujących na umowę zlecenie, o dzieło i tych, którzy potrzebują szybkiej pożyczki bez żadnych formalności. Nikt od Ciebie nie wymaga Dowodu Osobistego, ani podpisywania dokumentów.

Pożyczki społecznościowe są w Polsce coraz bardziej popularne. Postanowiłem przetestować jak wygląda to w rzeczywistości. Jako, że pracuję głównie na umowy zlecenia miałem marne szanse na otrzymanie pożyczki w banku. Doskonałą alternatywą okazała się pożyczka w Kokos. Zarejestrowałem się w serwisie ze strony www.dam-kredyt.pl.
Po krótkiej chwili otrzymałem maila z linkiem weryfikacyjnym. Po kliknięciu w link zostałem przeniesiony na swoje konto w Kokos. Po sprawnej weryfikacji konta bankowego, telefonu, konta w Allegro, sprawdzeniu w Info Monitorze (dużo bardziej liberalny niż BIK) mogłem otworzyć aukcję kredytową. Potrzebowałem środki na Laptopa więc opisałem dokładnie swoją potrzebę, napisałem dlaczego warto mi zaufać, opisałem dokładnie swoją sytuację finansową, wybrałem oprocentowanie i rodzaj ubezpieczenia i czekałem na pierwsze oferty inwestorów czyli ludzi, którzy chcą się dołożyć do mojej pożyczki. Jakież było moje zdziwienie, kiedy już po kilku minutach wpłynęła pierwsza oferta od inwestora.
Za chwilę oferty posypały się lawinowo tak, że już po godzinie aukcja była zakończona, a pożyczka przyznana. Wszystkie umowy otrzymałem drogą elektroniczną na maila i nie musiałem ani nic podpisywać ani odsyłać co by mogło znacznie wydłużyć okres oczekiwania na środki. Na drugi dzień cała kwota pożyczki pojawiła się na moim koncie bankowym. Chwilę później cieszyłem się nowym laptopem.


Kilka porad dla przyszłych pożyczkobiorców:- Dokładnie i sumiennie wypełnij wszystkie pola aukcji, jeśli jesteś w BIK napisz dlaczego Cię tam wpisano. Warto poświęcić na to trochę czasu. Przecież to tylko Twój opis ma przekonać przyszłego pożyczkodawcę, że warto Ci zaufać.


-Jeżeli inwestorzy zapytają Cię o coś pod aukcją szybko i dokładnie odpowiadaj na ich pytania. Jeżeli Tobie nie będzie zależało na otrzymaniu pożyczki to komu ma zależeć?


-Przy pierwszej aukcji ustal dość wysoki procent. Inwestorzy udzielając Ci pożyczki po raz pierwszy podejmują ryzyko. Przecież Cię jeszcze nie znają. Oprocentowanie, rzędu 2 % nie przekona ich do ryzykowania swoimi pieniędzmi, skoro w banku dostaną więcej na lokacie.


-Gdy już otrzymasz pożyczkę spłacaj sumiennie i terminowo. Pokaż, że można Ci zaufać a wtedy Kokos stanie się dla Ciebie doskonałym zabezpieczeniem na wypadek nagłej potrzeby.

Piotr Dziadosz
Licencja: Creative Commons