Handel kryptowalutami stał się sposobem na zarobek dla tysięcy ludzi. Polską giełdą dostępną na rynku już od 2014 roku jest giełda Zonda. Za jej pośrednictwem można kupować i sprzedawać kryptowaluty. Dlaczego warto korzystać z tej giełdy i co warto o niej wiedzieć? Czy jest to legalne i bezpieczne rozwiązanie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. 

Data dodania: 2024-02-16

Wyświetleń: 154

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zonda- polska giełda do handlu kryptowalutami

Czym jest Zonda?

Zonda to estońska giełda kryptowalut, która powstała w 2014 roku w Katowicach. Początkowo działała jako BitBay i była jedną z najpopularniejszych giełd w Polsce. Giełda ta zmieniła swoją nazwę w 2021 roku. Obecnie platforma umożliwia handel ponad 70 kryptowalutami. 

Czy Zonda jest bezpieczna?

Jeżeli zastanawiasz się, na ile bezpieczną platformą jest Zonda, logowanie odbywa się poprzez dwustopniową weryfikację. Każda przeprowadzona na koncie akcja zostaje potwierdzona przez tokeny email bądź Google Autenticator. Zonda umożliwia przechowywanie środków w tzw. cold walletach, które są szyfrowane, a dzięki temu w pełni bezpieczne. Przelewy mogą zostać zautomatyzowane w sposób manualny, co również daje większe poczucie bezpieczeństwa. 

Dlaczego warto korzystać z Zondy?

Zonda jest giełdą godną polecenia. Działa na rynku już od 2014 roku, jest w pełni legalna i podlega przepisom. Samo posiadanie konta jest w pełni darmowe, jednak Zonda pobiera prowizje zarówno od wpłat, jak i wypłat czy innych transakcji. Ich wysokość plasuje się na poziomie 0,1% dla transakcji krypto-krypto. Zgromadzone środki można łatwo wypłacić na konto bankowe, należy jednak przejść przez jednorazową weryfikację KYC i dostarczyć skan dokumentu tożsamości. Wadą Zondy jest ograniczona ilość funkcji w porównaniu do innych giełd, a także niższa płynność spowodowane mniejszą liczbą użytkowników.  Wad jest jednak znacznie mniej niż zalet, warto więc zarejestrować swoje konto. 

Zonda na smartfonie

Zonda posiada także swoją aplikację mobilną, umożliwiającą łatwy kandel kryptowalutowy w każdym miejscu. Aplikacja jest stworzona w wersji na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Aplikacja pozwala na łatwy dostęp do wszelkich narzędzi handlowych. Poprzez aplikację można łatwo kupować i sprzedawać swoje waluty cyfrowe. Aplikacja pozwala także na dostęp do wykresów kursów krypto w czasie rzeczywistym, jak i korzystanie z wewnętrznej przeglądarki. Aby założyć konto na giełdzie, należy zarejestrować się, a po aktywacji konta uzupełnić formularz rejestracyjny. Każde konto ma przypisany login oraz unikalne hasło. Konieczne jest także ustalenie numeru PIN. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena