Przenośne toalety zyskały dużą popularność niemal od razu, kiedy pojawiły się na rynku. Nic dziwnego. To prosty sposób, aby zapewnić przynajmniej podstawowe zaplecze sanitarne tam, gdzie brakuje go w wersji stacjonarnej. Przez lata standardy się jednak zmieniały i obecnie w plenerze równie często można spotkać kontenery sanitarne. Czym się różnią od dobrze już znanych toi toi? Co się bardziej opłaca postawić? To zależy!

Data dodania: 2024-01-09

Wyświetleń: 164

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kontener sanitarny a przenośna toaleta: różnice i koszty

Toaleta przenośna, czyli standard znany od lat

Przenośna toaleta to obiekt sanitarny, który pozwala na załatwienie podstawowych potrzeb fizjologicznych i higienicznych w plenerze. Zwykle ma kształt budki, którą można postawić niemal na dowolnym podłożu, i nie wymaga ona podłączenia do systemu kanalizacji. Producenci takich urządzeń wyposażają je w specjalne zbiorniki na fekalia, a w bardziej zaawansowanych modelach – także w system wentylacji. Przenośne WC to częsty widok podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych na świeżym powietrzu, w pobliżu szlaków turystycznych czy na placach budowy.

We wnętrzu kabiny można znaleźć podstawowe elementy wyposażenia, takie jak:

  • deska sedesowa,
  • pisuar,
  • podajnik na papier toaletowy.

W wersji premium na życzenie klienta przenośna toaleta może być dodatkowo wyposażona w:

  • umywalkę,
  • dozownik płynu dezynfekującego,
  • podajnik podkładów higienicznych,
  • lustro,
  • oświetlenie LED.

Jeśli więc szukasz pomysłu na organizację zaplecza sanitarnego w najbardziej podstawowym zakresie, przenośna toaleta powinna w zupełności wystarczyć. Co więcej, wcale nie musi być zaniedbanym, ciasnym i ciemnym pomieszczeniem, do którego nie ma ochoty zaglądać nawet osoba, która pilnie potrzebuje skorzystać z WC.

Coś na większe potrzeby, czyli kontener sanitarny

Jeśli pod hasłem „zaplecze sanitarne” rozumiesz o wiele więcej niż tylko mobilną toaletę, możesz zdecydować się na kontener sanitarny, a jego wyposażenie dopasować do przewidywanych potrzeb użytkowników.

To rozwiązanie o wiele bardziej kompleksowe niż mobilne WC. Kontener sanitarny może kryć w środku nie tylko toaletę i umywalkę, ale także kabiny prysznicowe, szatnię czy pomieszczenie socjalne. Nowoczesne obiekty tego typu są również często wyposażone w zaawansowany system wentylacji, ogrzewanie czy oświetlenie. Aneks sanitarny we wnętrzu kontenera może mieć dowolną konfigurację. Podobnie jak przenośna toaleta, kontener znajduje zastosowanie na imprezach masowych, ale także na kempingach, przy odkrytych basenach czy w miejscach organizacji obozów dla dzieci.

Tak samo jak mobilne WC, kontener sanitarny będzie zawsze wyposażony w zbiornik na fekalia o odpowiedniej objętości. W efekcie użytkownik może nie tylko skorzystać z toalety, ale także odświeżyć się w komfortowych warunkach.

Co jest tańsze – kontener czy przenośna toaleta?

Można zdecydować się na zakup mobilnego zaplecza sanitarnego lub na jego wynajem. Oczywiście ze względu na mniejszy rozmiar i poziom wyposażenia przenośna toaleta będzie bardziej przystępna cenowo niż obszerny kontener. Jednak bez względu na typ obiektu, poza kosztem samego wynajmu, należy doliczyć również kwotę za serwis obiektu. Chodzi o regularne opróżnianie zbiornika z nieczystościami przez firmę. To oczywiście bardzo wygodne rozwiązanie, na którym z kolei zaoszczędzisz sporo czasu.

Przykładowo 4-tygodniowy wynajem toalety przenośnej z serwisem raz w tygodniu kosztuje średnio 500 zł. Wynajem kontenera może się wiązać z większym rozstrzałem cenowym, ponieważ szersze są możliwości jego wyposażenia, a to determinuje koszty usługi. Dlatego w większości zamówienie takiego obiektu wiąże się z indywidualną wyceną ze strony dostawcy.

Niezależnie od tego, który typ obiektu wybierzesz, jedno jest pewne – nowoczesne mobilne obiekty sanitarne mogą być równie komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu jak tradycyjna łazienka czy toaleta.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena