Odpowiednie wyposażenie stanowiska kasjera usprawnia proces sprzedaży. Dzięki akcesoriom takim jak szuflada do kasy, wydawanie reszty Klientom odbywa się sprawnie. Czym się różni się szuflada od wkładu i w jaki sposób przechowywać utarg dzienny?

Data dodania: 2023-08-31

Wyświetleń: 101

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Szuflada do kasy, wkład, kasetka. Najważniejsze akcesoria do sklepu

Szuflada do kasy fiskalnej

Szuflady do kas pozwalają na przechowywanie gotówki i wydawanie reszty Klientom. Możemy umieszczać w nich również papierowe kopie paragonów.

Na rynku popularne są zwłaszcza dwa rodzaje szuflad. To szuflady kasowe otwierane od góry (tzw. flip top) oraz szuflady wysuwane. Mogą mieć wkład umieszczony na stałe lub wymienny, który można wyjąć.

Szufladę otwiera się za pomocą klucza lub automatycznie. W drugim przypadku odbywa się to za pomocą impulsu elektrycznego. Kasy, komputera lub drukarki fiskalnej. Są też modele wyposażone w awaryjne otwieranie szuflady kasowej za pomocą dźwigni.

Przegrody na gotówkę pozwalają na przechowywanie polskich nominałów. Są też przegrody na dodatkowe waluty, na przykład euro.

Przy wyborze szuflady kasjerskiej zwróćmy uwagę na parametry:
– wymiary szuflady,
– żywotność szuflady, czyli liczba cykli pracy,
– napięcie elektromagnesu – Moc powinna być dostosowana do urządzenia, z którym współpracuje szuflada. Zwykle napięcie wynosi 6V.
– ilość przegród i poziomów – zależności od ilości transakcji w sklepie,
– rodzaj interfejsu – pozwala na podłączenie szuflady do urządzeń fiskalnych,
– rodzaj montażu – na przykład z opcją zamontowania szuflady pod blatem lady.

Wymienny wkład na pieniądze do szuflady kasowej

Gdy wkład w szufladzie ulegnie zniszczeniu lub zużyciu, warto pomyśleć o jego wymianie. Wyjmowane wkłady do szuflady mogą być też używane samodzielnie. To alternatywa dla szuflady kasowej.

Wkłady na gotówkę wyposażone są w metalowe zatrzaski ze sprężyną, które przytrzymują banknoty. Mogą mieć też wyjmowane kieszenie na monety, co ułatwia wyciąganie bilonu.

Mamy kilka rodzajów wkładów na pieniądze. Jednym z nich są modele na bilon i banknoty. Są też wkłady wyłącznie na monety, czyli tak zwane bilonówki. Dodatkowo do wyboru mamy wkłady z różną liczbą przegród.

Kasetka na pieniądze do sklepu

Przydatnym akcesorium kasjera są też kasetki na pieniądze. Pozwalają na bezpieczne przenoszenie gotówki między salą sprzedaży a zapleczem sklepu. Na przykład po skończonej pracy kasjera. Udaje się on wtedy na zaplecze w celu przeliczenia utargu.

Kasetki mogą też służyć do przechowywania cennych przedmiotów. Przydają się do zabezpieczenia istotnych dokumentów, identyfikatorów, kluczy. Dzięki zamknięciu przedmioty te nie trafią w niepowołane ręce.

Kasetki mogą być zamykane za pomocą zamka szyfrowego lub zamka mechanicznego, na kluczyk. W celu wygodnego transportu kasetki mają też uchwyt. Są kasetki, które możemy przykręcić na stałe do podłoża, na przykład w szufladzie.

Do przechowywania gotówki służą zwykle kasetki z podwójnym dnem. Mają one dwa wkłady: na monety (wkład rolkowy) oraz na banknoty. Są też kasetki z pojedynczym dnem, na przykład z wkładem na monety.

Podsumowując, szuflady, wkłady i kasetki z pewnością pomagają w sprawnej organizacji pracy. Pozwalają na bezpieczne przechowywanie gotówki. Dzięki nim wydawanie reszty Klientom odbywa się znacznie szybciej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena