Polski rynek technologii sprzedaży już od kilku lat oferuje rozwiązania typu all-in-one, które zapewniają niezwykle wszechstronne zarządzanie procesami związanymi z prowadzeniem handlu lub świadczeniem usług. Jednym z takich urządzeń jest kasa fiskalna Novitus Next Pro – wyposażona m.in. w 7-calowy ekran dotykowy, wydajne podzespoły oraz funkcjonalną aplikację sprzedażową.

Data dodania: 2023-06-30

Wyświetleń: 83

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kasa fiskalna Novitus Next Pro – wydajne urządzenie dla profesjonalistów

Next Pro jest najbardziej zaawansowaną technicznie kasą fiskalną, jaką znajdziemy obecnie w ofercie Novitus. Urządzenie od polskiego producenta to też typowe rozwiązanie all-in-one, czyli takie, które łączy w sobie funkcje i możliwości różnych technologii sprzedaży. Dzięki temu model Next Pro spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników i sprawdzi się w wielu działalnościach gospodarczych – zarówno w mniejszych, jak i średniej wielkości oraz większych punktach handlowych i usługowych.

Urządzenie all-in-one, które sprawdzi się przy zarządzaniu systemem sprzedaży

Novitus Next Pro to niezwykle wszechstronne rozwiązanie technologiczne dla handlu i usług. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z urządzeniem fiskalnym, które zostało wyposażone nie tylko w klawiaturę mechaniczną, ale także wbudowany tablet z 7-calowym ekranem dotykowym. Co więcej, model Next Pro posiada wydajne podzespoły (m.in. procesor 4 x 1500 MHz), działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android oraz zapewnia dostęp do praktycznej aplikacji sprzedażowej. A wszystko to w stosunkowo niedużej obudowie, której wymiary wynoszą zaledwie 262 x 96 x 242 mm.

W kasie fiskalnej od Novitus zastosowano również różnorodne interfejsy komunikacyjne: 2 x RS-232, 3 x USB oraz złącze sieciowe Ethernet. Model Next Pro ma więc wszelkie predyspozycje do tego, żeby stać się centralnym punktem bardziej rozbudowanego systemu sprzedaży. Do tej kasy fiskalnej można bowiem z łatwością podłączyć kilka urządzeń peryferyjnych równocześnie, m.in. terminal płatniczy, czytnik kodów kreskowych, szufladę kasjerską oraz wagę elektroniczną.

Kasa fiskalna online z łącznością bezprzewodową Wi-Fi lub GSM

W przypadku Novitus Next Pro warto też podkreślić, że mowa o kasie fiskalnej online. Urządzenie tego typu gwarantuje więc m.in. przekazywanie wymaganych informacji do Centralnego Repozytorium Kas. A dodatkowym atutem modelu Next Pro jest fakt, że przy jego wdrożeniu w firmie da się wybrać interfejs komunikacyjny, który będzie wykorzystywany do transmitowania danych. W standardowej konfiguracji kasa Novitus posiada złącze Ethernet (LAN), jednak urządzenie można zamówić w wersji z modułem Wi-Fi lub modemem GSM. Dodatkowe interfejsy zapewnią zaś bezprzewodową współpracę z serwerami Centralnego Repozytorium Kas – po skonfigurowaniu połączenia z firmową siecią (wariant Wi-Fi) lub zastosowaniu karty SIM od jednego z polskich operatorów (wariant GSM).

Dużym udogodnieniem w przypadku użytkowania każdej kasy fiskalnej online jest także wbudowana pamięć chroniona. Dzięki niej takie urządzenia, jak Novitus Next Pro, nie wymagają przechowywania wielu papierowych wydruków. W ich pamięci chronionej automatycznie zapisywane są bowiem m.in. kopie wystawianych paragonów fiskalnych oraz raporty dobowe wykonywane przez użytkowników.

Co zapewnia synchronizacja z aplikacją chmurową NoviCloud?

Jedną z największych innowacji, jaka towarzyszy korzystaniu z Novitus Next Pro, jest bez wątpienia synchronizacja z aplikacją chmurową NoviCloud. Wspomniane rozwiązanie informatyczne od polskiego producenta pozwala bowiem na zdalne zarządzanie funkcjami kasy, m.in. konfigurowanie bazy towarowej. A wszystko odbywa się wtedy z poziomu dowolnego urządzenia (np. laptopa, smartfona), które zapewnia dostęp do przeglądarki internetowej.

Potencjał aplikacji NoviCloud jest jednak znacznie, znacznie większy. To oprogramowanie od Novitus można bowiem z powodzeniem wykorzystywać do zarządzania innymi obszarami przedsiębiorstwa. W zależności od wybranych modułów rozszerzeń, NoviCloud zapewnia np. kontrolowanie stanów magazynowych, nadzorowanie rozliczeń z kontrahentami, generowanie zamówień u dostawców, tworzenie pliku JPK czy wdrożenie systemu lojalnościowego dla klientów. Co więcej, aplikacja chmurowa od Novitus sprawdzi się nawet w przypadku prowadzenia sieci placówek handlowych lub usługowych, a także w sytuacji, gdy przedsiębiorca chce uruchomić swój sklep internetowy.

Novitus Next Pro to też obsługa dowolnej liczby PLU i wydruk różnych dokumentów

Duża wydajność tego urządzenia all-in-one od Novitus obejmuje również obsługę dowolnej liczby pozycji PLU (produktów lub usług). W związku z tym, kasa fiskalna Next Pro bez problemu poradzi sobie nawet z najbardziej rozbudowanym asortymentem. Natomiast w firmach, w których oferta jest jeszcze nieco mniejsza, urządzenie zagwarantuje zaprogramowanie wielu dodatkowych pozycji PLU w przyszłości – wraz z wprowadzeniem kolejnych produktów lub usług. Ponadto, interfejs użytkownika obecny w tej kasie fiskalnej (ekran dotykowy) pozwala na skonfigurowanie aż 6 paneli ze skrótami klawiszowymi. Takie „przyciski” można zaś wykorzystać nie tylko do bezpośredniego wywoływania często stosowanych funkcji (np. wykonania raportu dobowego), ale także do szybkiej sprzedaży popularnych elementów asortymentu.

Na osobną wzmiankę zasługuje też fakt, że Novitus Next Pro oferuje obsługę różnego typu dokumentów sprzedażowych. Przy użyciu tej kasy online można wystawiać zarówno paragony fiskalne dla klientów indywidualnych, jak i faktury VAT dla kontrahentów czy nawet wydruki niefiskalne zdefiniowane przez użytkownika. Co więcej, mechanizm termiczny Fujitsu FTP 628, zastosowany w modelu Next Pro, został wyposażony we wbudowany obcinacz papieru. Jak łatwo zgadnąć, dzięki temu urządzenie Novitus gwarantuje wydawanie estetycznie odciętych dowodów sprzedaży oraz innego typu dokumentów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena