Istnieje wiele możliwości wyboru prezentów dla Pary Młodej. Ale jak zwykle wszyscy mamy z tym wielki problem. Staramy się podpytywać znajomych lub nawet samych Młodych.

Data dodania: 2008-11-24

Wyświetleń: 2596

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W polskiej tradycji ślubnej zakorzenił się zwyczaj obdarowywania Pary Młodej prezentami, które zaproszeni goście wybierają według własnego uznania. Jednak coraz częściej spotykamy się z sytuacją kiedy to Państwo Młodzi sami tworzą listę prezentów, które chcieliby otrzymać od zaproszonych gości. Zapewnia ona niepowtarzalność podarunków, gwarantuje również, że podarowany upominek ślubny będzie przydatny i funkcjonalny. Listę taką mogą posiadać świadkowie oraz może być załączana do zaproszeń. Warto również by informację taką zwierała strona ślubna narzeczonych, do której każdy z gości miałby wgląd i na bieżąco mógł śledzić jakich prezentów nikt jeszcze nie wybrał. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla obu stron. Z jednej strony Państwo Młodzi uchronią się od niechcianych i nietrafionych prezentów, oraz ich dublowania, a z drugiej strony goście unikną dylematów jaka pamiątka ślubna sprawi największą radość nowożeńcom. Jednak lista upominków powinna być na tyle zróżnicowana aby goście wybierając prezent ślubny, mogli dostosować go odpowiednio do swojej sytuacji finansowej jak również ich liczba powinna być większa niż liczba gości co zapewni im większy wybór.
Zmianie uległ nie tylko sposób wyboru prezentu ślubnego ale również tradycja obdarowywania Państwa Młodych kwiatami po ślubie. Zwyczaj ten odchodzi powoli w zapomnienie. Nowożeńcy coraz częściej życzą sobie, pisząc na zaproszeniu, aby goście zamiast kwiatów dawali im maskotki, przybory szkolne lub słodycze, które przekazują później dzieciom z Domu Dziecka. Para Młoda unika w ten sposób stosu kwiatów, które usychają po paru dniach, a dostarczają wiele radości i szczęścia potrzebującym dzieciom. Jest to niezwykle miły i doceniany gest z ich strony.
Coraz częściej również spotykamy się ze zwyczajem obdarowywania gości małymi upominkami z wesela w postaci różnych słodkości, co jest wyrazem podziękowania za przybycie.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena