Panele drewniane Mają duże walory estetyczne. Charakteryzują się trwałością i funkcjonalnością. Wykonane są najczęściej z trzech warstw. Wierzchnia warstwa to polakierowane drewno, środkowa to płyta wiórowa, drewno lub sklejka natomiast dolna wykonana jest najczęściej ze sklejki.

Data dodania: 2009-03-07

Wyświetleń: 2503

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Panele podłogowe stały się bardzo popularne w ostatnich latach w Polsce. Za ich wyborem przemawia wiele zalet mianowicie to że, są ładne, estetyczne i szybkie w montażu. Jednak to nie wszystkie ich atuty. Panele podłogowe są odpowiednie dla alergików a ich pielęgnacja jest łatwa i tania. Nie można jednak pominąć ich wad aczkolwiek jest ich niewiele. Należą do nich łatwopalność takich paneli, podatność na wilgoć oraz możliwość łatwego uszkodzenia. Na rynku istnieje kilka rodzajów paneli podłogowych, warto by było dobrze zastanowić się nad wyborem jednego z nich. W podjęciu decyzji mogą pomóc firmy oferujące usługi w tym zakresie lub strony internetowe poświęcone tej tematyce. W celu zawężenia pola poszukiwań można wpisać w wyszukiwarce przykładowo panele Radom by zapoznać się z lokalnymi firmami. Panele podłogowe można podzielić na drewniane, laminowane, o powierzchni antybakteryjnej oraz na deski podłogowe.

Panele drewniane
Mają duże walory estetyczne. Charakteryzują się trwałością i funkcjonalnością. Wykonane są najczęściej z trzech warstw. Wierzchnia warstwa to polakierowane drewno, środkowa to płyta wiórowa, drewno lub sklejka natomiast dolna wykonana jest najczęściej ze sklejki. Na rynku istnieje bardzo duży wybór tych paneli zarówno ze względu na rodzaj drewna jak i na wzornictwo. Panele drewniane są stosunkowo tanie i bardzo łatwe w montażu i co najważniejsze wykonane w 100% z drewna.

Panele laminowane
Składają się również z trzech podstawowych warstw. Warstwa wierzchnia wykonana najczęściej z laminatu, środkowa wykonana z płyty wiórowej i spodnia składająca się z laminatu najczęściej tego samego co warstwa wierzchnia. Zaletami tych paneli jest to że można je łatwo utrzymać w czystości i nie wymagają specjalnej konserwacji. Są odporne na plamy i uderzenia.

Panele o powierzchni antybakteryjnej
Zwalczają bakterie, ich działanie nie zanika wraz z kolejnym myciem i upływem lat. Najczęściej wykorzystywane są przy budowie budynków socjalnych czy też szpitali ze względu na ich właściwości.

Deski podłogowe
Jest to połączenie paneli z parkietem. Wykonane są z naturalnego drewna. Ich zaletami jest prosty montaż, łatwe dostosowywanie się do zmian temperatury, w razie uszkodzenia desek możliwość ich wymiany bez konieczności zrywania całej podłogi. Mają duże walory estetyczne i wizualne.

Przy wyborze paneli należy mieć na uwadze dostosowanie ich do późniejszego sposobu użytkowania aby móc zachować ich naturalny wygląd i cieszyć się nimi przez lata. Bardzo ważna jest ich regularna konserwacja i zapewnienie odpowiedniej wilgotności. W przypadku posiadania zwierząt warto pomyśleć nad wyborem paneli, które w jak największym stopniu są odporne na ścieranie i zadrapania.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena