Podłogi dość często wykorzystywane są w celach reklamowych – w supermarketach, centrach handlowych, ale również różnych instytucjach. Grafika zamieszczona na podłodze musi być jednak należycie zabezpieczona. W jaki sposób?

Data dodania: 2023-06-28

Wyświetleń: 120

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Laminaty do grafik podłogowych – czym się charakteryzują?

Laminaty do grafik podłogowych

Laminaty powinny spełniać szereg warunków, jeśli mają stanowić odpowiednie zabezpieczenie dla grafik podłogowych. Powinny być przezroczyste, aby reklama pozostawała widoczna. Ważne jest bezpieczeństwo uczestników ruchu. W kontekście tego ostatniego, kluczowe jest ograniczenie ryzyka poślizgnięcia się osób poruszających się po grafikach, stąd też zastosowanie tłoczonych powierzchni folii ochronnych. Laminaty podłogowe mają za zadanie zwiększać odporność mechaniczną , która jest niezbędna w przypadku intensywnie eksploatowanej reklamy. Warto zatem wybrać odpowiednie połączenie folii i laminatu lub folię, która posiada antypoślizgową strukturę specjalnie przygotowaną do bezpośredniej aplikacji bez konieczności uzupełnienia o laminat. Ten ostatni wariant sprawdzi się szczególnie w przypadku krótkoterminowych ekspozycji. W serwisie mediadodruku.pl znajdziemy szeroki wybór laminatów, nie tylko tych stworzonych z myślą o zabezpieczaniu grafik podłogowych. W ofercie znajduje się również wiele innych podłoży do druku, takich jak folie na szyby, folie elektrostatyczne, samochodowe, tkaniny do druku, papiery sublimacyjne i wiele innych. Jeśli interesują Cię rozwiązania z zakresu druku DTF, DTG czy też druku na bawełnie, warto zapoznać się z ofertą firmy API.PL, do której należy serwis mediadodruku.pl.

Laminaty podłogowe – przykładowe produkty

Laminat Decal Finish 100to przykład laminatu monomerowego PVC przeznaczonego do użytku wewnętrznego. Jest to matowy, antypoślizgowy laminat z antypoślizgowym tłoczeniem. Sprawdza się, gdy potrzebujemy krótko-i średnioterminowych naklejek podłogowych.

Jeśli poszukujemy laminatu dopuszczonego do pośredniego kontaktu z żywnością, dobrym wyborem będzie z kolei laminat GF 213 Traffic Graffic. Jest to przezroczysty, elastyczny laminat PP stosowany w celu zapewnienia krótkoterminowej ochrony. Może być wykorzystany do laminacji stołów, do ochrony blatów przy kasach, ale również podkładek pod myszy.

Laminatem przeznaczonym do użytku zewnętrznego jest np. OptiFloor Lami. Jest to laminat monomerowy PVC, który jest dedykowany do folii OptiFloor. Dobrze chroni wydruki przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zanieczyszczeniami. Sprawdza się w przypadku reklam na asfalcie i chodniku oraz tych umieszczanych w przejściach podziemnych. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena