Mgiełki do ciała są jednymi z tych kosmetyków, które, kiedyś używane rzadko, dziś znajdują coraz więcej miłośników. To dlatego, że przy bardzo łatwej aplikacji zapewniają możliwość rozwinięcia działania pielęgnacyjnego, a dodatkowo często są kosmetykami o bardzo przyjemnym zapachu. Nadal jednak ich użycie i wybór mogą stanowić spory problem dla wielu osób.

Data dodania: 2023-06-23

Wyświetleń: 102

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Mgiełki do ciała: jakiej i kiedy użyć?

Czym jest mgiełka do ciała i co ją wyróżnia?

Mgiełki do ciała to kosmetyki nanoszone w postaci bardzo drobnego aerozolu. Taka forma aplikacji sprawia, że można użyć ich niewielką ilość i uzyskać bardzo dobre, równomierne pokrycie skóry. Przy okazji niektóre substancje aktywne w formie drobnych kropelek wykazują silniejsze działanie, niż jeśli nałożyć je grubą warstwą, jak ma to miejsce w przypadku kremów czy balsamów.

Skład mgiełki do ciała będzie oczywiście zależny od celu, jaki ma ona pomóc osiągnąć. Najczęściej stosuje się składniki tonizujące, nawilżające lub regenerujące. Dobrej jakości mgiełki do ciała mogą być też stosowane jako warstwa utrwalająca makijaż i wtedy dodatkowo ich delikatny zapach jest jeszcze większym atutem. A paleta zapachów jest niemal nieograniczona, co można sprawdzić na stronie bathandbodyworks.pl.

Jak powinno się używać mgiełki do ciała?

Mgiełki do ciała najczęściej nanosi się z odległości około 60 cm, czyli po prostu trzymając buteleczkę w wyciągniętej ręce. Taka odległość pozwala na odpowiednie rozpylenie aerozolu i nałożenie równej, cienkiej warstwy kosmetyku. Przeważnie zaleca się rozprowadzenie mgiełki świeżo po kąpieli na jeszcze wilgotną skórę, choć akurat w tym zakresie poszczególni producenci kosmetyku mogą wydać nieco inne zalecenia, zależne głównie od gęstości, lepkości i składników aktywnych w konkretnych produktach.

Sporą część mgiełek nanosi się codziennie. Są od tej reguły wyjątki, natomiast w większym stopniu zależą one od tego, jakie inne kosmetyki się stosuje, a nie od samej specyfiki danej mgiełki. Oczywiście wszystkie te zasady mają raczej charakter zaleceń, a nie sztywnych reguł.

Jaki zapach mgiełki wybrać?

Na stronie https://www.bathandbodyworks.pl/pielegnacja-ciala/zapachy/mgielki-zapachowe.html można zobaczyć kilkadziesiąt różnych mgiełek różniących się między innymi zapachem. Wiele z nich wyróżnia się trwałością, a to oznacza, że samemu wyborowi zapachu też należy poświęcić sporo uwagi. Sprawa nie jest prosta, natomiast warto posłużyć się paroma bardzo ogólnymi wskazaniami:

  • przede wszystkim należy nosić tylko zapachy, które się lubi – jest to zasada nadrzędna względem pozostałych, ale też oznaczająca, że czasem jedna mgiełka może nie wystarczyć;
  • ciężkie, orientalne i niektóre kwiatowe nuty (na przykład jaśminowa) zdecydowanie lepiej pasują do wyjść wieczornych, lżejsze, owocowe i mineralne, dobrze pasują na co dzień;
  • poza pewnymi wybitnie sezonowymi zapachami, przyjęło się, żeby na zimę stosować raczej mgiełki z nutami cięższymi, czyli drzewnymi, korzennymi czy palonymi, a w miarę lekkie mineralne, zielne czy owocowe lepiej pasują do lata.

Mgiełka zamiast wody perfumowanej?

Perfumy, wody perfumowane i toaletowe to oczywiście nadal najpopularniejszy sposób nanoszenia zapachów, ale mają one często pewne wady, jak choćby zawartość alkoholu lub substancji przesuszających, których nie ma w mgiełkach. Poza tym mgiełki są kosmetykami, które dodatkowo pielęgnują, a nie tylko pachną, a jeśli chodzi o sam zapach, to można łatwiej dostosować jego intensywność, właśnie decydując się na mgiełkę do ciała.

Choć więc nie jest to prosty zamiennik perfum, to i w tym kontekście warto na mgiełki spojrzeć, zatem wybierając idealną dla siebie, należy skupiać się nie tylko na jej działaniu pielęgnującym, ale też na zapachu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena