Drażni Cię zbyt wolny internet mobilny w Twoim smartfonie? Pierwsze, co przychodzi Ci na myśl to pewnie zmiana operatora, ale istnieje kilka powodów, dla których internet w telefonie może działać wolno. Przedstawiamy kilka rozwiązań, które pomogą przywrócić prędkość internetu mobilnego. 

 

Data dodania: 2023-06-14

Wyświetleń: 151

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak poprawić prędkość internetu mobilnego na smartfonie? Kilka wskazówek

Wybór odpowiedniego internetu mobilnego 

Korzystanie ze smartfonów i internetu mobilnego stało się w ciągu ostatnich kilku dekad synonimem ciągłego unowocześniania technologii. Internet mobilny pomaga nam łączyć się z globalną społecznością niemal wszędzie. Dzięki dobremu internetowi nigdy nie stracisz kontaktu z bliskimi i zawsze będziesz online. Oferta lajt mobile jest lajt mobile spełnia wszystkie kryteria. Najniższe ceny, pożądana jakość, zasięg sieci Plus i plany w technologii 5G. 

W ofercie lajt mobile możesz znaleźć plany taryfowe na abonament z internetem mobilnym oraz sam internet mobilny bez połączeń i wiadomości. Największy pakiet internetu mobilnego z 5G, czyli 100GB w taryfie dziennej i 200 GB w taryfie nocnej (w sumie 300 GB) można już mieć za 39,99 zł/mies. Jeżeli zdecydujemy się na zakup oferty z głosem, czyli plan abonamentowy z nielimitowanymi połączeniami, wiadomościami SMS i MMS, to za pakiet 100/200 GB w tym planie zapłacimy 49,99 zł/mies. Różnica, to tylko 10,00 zł, a zdecydowanie więcej możliwości. Operator oferuje również inne plany. My wskazujemy najdroższe i największe taryfy dostępne na stronie www.lajtmobile.pl.

Bezsprzecznie oferta lajt mobile jest najtańszą na rynku. Sprawdź ceny za podobne plany u innych operatorów, a przekonasz się, że warto. Co ważne, jeżeli boisz się zaryzykować zmiany operatora na lajt mobile, bo np. nigdy o nim nie słyszałeś, to zamów nowy numer i przetestuj usługi bez żadnych zobowiązań. Podpisując umowę bezterminową na abonament w lajt mobile zyskujesz prawo do jej zerwania w dowolnym momencie i bez żadnych konsekwencji. 

Sprawdź ofertę lajt mobile na abonament i internet mobilny.

Poza wyborem odpowiedniego operatora istnieje kilka sposobów na przyspieszenie prędkości internetu w swoim telefonie. O czym piszemy w dalszej części artykułu. 

Dlaczego internet mobilny telefonie może działać wolno?

Oprócz usterek dostawcy usług internetowych, to samo korzystanie z telefonu może również zmniejszyć prędkość internetu mobilnego w smartfonie. Oto kilka typowych powodów:

Słabe połączenie

Przy złym zasięgu trudno jest połączyć się z komórkową transmisją danych. Jeśli korzystasz z publicznego Wi-Fi, będziesz konkurować z innymi użytkownikami o przepustowość.

Ustawienia sieci

Czasami nieodpowiednie ustawienia sieci spowodują spowolnienie internetu mobilnego. Funkcja resetowania jest inna dla użytkowników Androida i iOS, ale w obu przypadkach można ją znaleźć w Ustawieniach smartfona. Funkcja ustawień pomoże przywrócić ustawienia sieci komórkowej transmisji danych i łączności Wi-Fi.

Wiele aktywnych aplikacji i kart

Jeśli masz zbyt wiele otwartych kart i aplikacji w telefonie, to nawet szybki internet od lajt mobile z 5G nie nadąży za wymaganiami w tle.Pełna pamięć podręczna

Przechowywanie danych z często odwiedzanych stron internetowych spowalnia prędkość internetu.

Sposoby na zwiększenie prędkości Internetu w smartfonie

Przyjrzyjmy się prostym sposobom na zwiększenie prędkości internetu mobilnego w smartfonie:

Wyczyść pamięć podręczną

Pamięć podręczna usuwa całą historię wyszukiwania i szczegóły. Możesz ją wyczyścić bezpośrednio w ustawieniach lub w przeglądarce. Regularne usuwanie danych z pamięci podręcznej i plików cookie pomaga w rozwiązywaniu problemów z prędkością, pomaga wydłużyć czas ładowania stron internetowych, ładuje nowe wersje stron internetowych i zwiększa wydajność smartfona.

Odinstaluj niepotrzebne aplikacje

Istnieje wiele aplikacji na telefony komórkowe, z których prawie nie korzystasz. Te aplikacje mogą stale działać w tle, korzystając z internetu. Odinstaluj zbędne aplikacje i zwolnij miejsce na pamięć i przepustowość w telefonie.

Uruchom ponownie telefon

Ciągłe korzystanie z telefonów komórkowych może powodować problemy. Dlatego najlepiej jest ponownie uruchomić telefon, aby rozwiązać problemy z „zawieszaniem się” lub wolnym internetem mobilnym. Możesz także aktywować i dezaktywować tryb samolotowy.

Użyj narzędzia do blokowania reklam

Wyskakujące reklamy w przeglądarkach wykorzystują internet i przepustowość oraz zmniejszają prędkość ładowania stron, które Cię interesują. Istnieją specjalne aplikacje i wtyczki, które blokują reklamy i nie pozwalają na ich wyświetlanie w Twojej przeglądarce. 

Zamknij wszystkie aplikacje wysysające dane

W Ustawieniach swojego smartfona możesz znaleźć opcję “Dane komórkowe lub internet mobilny” i sprawdzić, które aplikacje stale działają w tle. Zamknij te aplikacje i te nieużywane, które stale odświeżają się w tle. Ten zabieg poprawi żywotność baterii i przyspieszy działanie internetu mobilnego w telefonach z systemem iOS, a także przyspieszy internet w telefonach z systemem Android.

Plany cenowe lajt mobile są dedykowane dla osób, które nie chcą przepłacać za usługi komórkowe i nie są podatne na reklamowe manipulacje w mass mediach. Po przeniesieniu numeru do lajt mobile odczujesz różnicę w cenie bez utraty jakości. Abonament możesz już mieć za 9,99 zł/mies. (promocja!) i cieszyć się 10 GB internetu mobilnego z zasięgiem w całej Polsce. Korzystaj z nieograniczonej liczby połączeń i SMS-ów bez dodatkowych opłat!

Internet jest niezbędny, aby pozostać w kontakcie ze światem zewnętrznym i bliskimi. Szybkość internetu mobilnego może powodować problemy za sprawą różnych ustawień sieci i telefonu. Pamięć podręczna, reklamy, ustawienia sieciowe, sygnały z wieży itp. mogą ograniczać prędkość internetu mobilnego w smartfonach. Możesz pobrać aplikacje zwiększające prędkość Internetu i cieszyć się przeglądaniem, rozmowami wideo, grami i spotkaniami bez przerw.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena