Dobrze oświetlony samochód to podstawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Nic dziwnego, że wielu kierowców zastanawia się nad montażem oświetlenia LED. Niestety, nie wszystkie modyfikacje są legalne. Zobacz, kiedy żarówki LED do auta są zgodne z prawem, a kiedy będziesz zmuszony zrezygnować z takiego rozwiązania i pozostać przy standardowych reflektorach. 

Data dodania: 2023-05-30

Wyświetleń: 97

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Żarówki LED do auta – kiedy są zgodne z prawem?

Czym są żarówki LED do auta?

Żarówki LED do auta są alternatywą dla standardowych reflektorów. Budzą jednak sporo emocji. O popularności tego rozwiązania decydują zalety, jakimi może pochwalić się oświetlenie w technologii LED, m.in. pełna odporność na działanie wilgoci, energooszczędność i wysoka trwałość. Co istotne, żarówki LED do auta zapewniają zdecydowanie lepsze oświetlenie drogi niż klasyczne oświetlenie pojazdu. Dzieje się tak dlatego, że kolor światła emitowanego przez żarówki LED jest zbliżony do koloru światła naturalnego. 

Żarówki LED do auta – kto może z nich korzystać?

Samochód ma być przede wszystkim bezpieczny, jednak bezpieczeństwo wszystkich użytkowników nie wyklucza niektórych modyfikacji. Kierowcy chętnie decydują się na tuning, popularne są także designerskie gadżety wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Co ciekawe, wiele z nich przekłada się bezpośrednio na komfort jazdy. Miłośników nowoczesnych samochodów bardzo często interesują żarówki LED do auta. Niestety, mogą z nich skorzystać właściciele wyłącznie tych pojazdów, w których zostało ono zamontowane fabrycznie. Instalacja żarówek LED w reflektorach bez homologacji jest niezgodna z obowiązującym w Polsce prawem. 

Wymiana żarówek LED do auta. Czy jest skomplikowana?

Mimo że żarówki LED do auta są bardzo trwałe (w warunkach laboratoryjnych działają prawidłowo nawet kilka tysięcy godzin, w warunkach zewnętrznych, podobnie), zdarza się, że muszą zostać wymienione. W przypadku przepalenia jednej diody wymianie zawsze będzie podlegał cały moduł. Wówczas należy sięgać wyłącznie po żarówki proponowane przez rzetelnych sprzedawców, np. https://sklepledy.pl/. To istotne dlatego, że nowy reflektor musi mieć parametry identyczne, jak reflektor oryginalny. Należy pamiętać, że poza wymianą żarówki LED do auta, każda inna ingerencja wewnątrz lampy jest niedopuszczalna. Licencja: Creative Commons
0 Ocena