Aparat USG to rodzaj sprzętu medycznego, który jest niezbędnym wyposażeniem oddziałów szpitalnych, ale równie przydatny może okazać się w prywatnym gabinecie. Jego wykorzystanie pozwala na precyzyjną diagnozę. Diagnostyka obrazowa może okazać się niezbędna w dobraniu odpowiedniego leczenia. Co istotne, jest to urządzenie w zupełności bezpieczne i mogą korzystać z niego wszystkie osoby, bez względu na wiek oraz dolegliwości zdrowotne.

Data dodania: 2023-05-15

Wyświetleń: 97

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ile kosztuje ultrasonograf?
  1. Aparaty USG - Jak działa aparat USG?
  2. Jak wybrać ultrasonograf?
  3. Ile kosztują nowe aparaty USG?

1. Aparaty USG - Jak działa aparat USG?

Działanie aparatów USG jest stosunkowo proste. Urządzenie funkcjonuje w oparciu o działanie emitera oraz odbiornika fal ultradźwiękowych. Sygnał jest wysyłany z urządzenia, a następnie odbija się od badanego ośrodka. Odbity sygnał wraca do odbiornika, a obraz w czasie rzeczywistym wyświetlany jest na ekranie urządzenia. Nowoczesne aparaty USG wyposażone są w wiele przydatnych funkcji, które pozwalają na bardziej szczegółową diagnozę. Ponadto tego typu urządzenia cechują się także obrazem wysokiej jakości.

Ogromną zaletą ultrasonografów jest ich mobilność. Dzięki temu bez trudu mogą się znaleźć tam, gdzie akurat są najbardziej potrzebne. Urządzenia te są proste w obsłudze, a sterowanie odbywa się za pomocą specjalnego panelu. Jeśli chodzi o nowoczesny ultrasonograf ceny zależne są od klasy urządzenia oraz jego przeznaczenia.

2. Jak wybrać ultrasonograf?

O wyborze ultrasonografu przede wszystkim powinno decydować jego przeznaczenie. Przed zakupem, należy określić w jaki sposób urządzenie będzie wykorzystywane i czy będzie to ultrasonograf stacjonarny, czy ultrasonograf przenośny. Odpowiadając sobie na to istotne pytanie, będziemy również w stanie dopasować do urządzenia odpowiednie głowice. Im więcej głowic obsługuje ultrasonograf, tym jest on bardziej wszechstronny. W przypadku takiego urządzenia, cena jednak będzie sporo wyższa.

3. Ile kosztują nowe aparaty USG?

Należy pamiętać, że cena aparatu USG w dużej mierze uzależniona jest od dodatków do urządzenia. Istotną jej część stanowią głowice. Wyróżnia się trzy podstawowe typy głowic:

  • głowice liniowe,
  • głowice konweksowe,
  • głowice sektorowe.

W przypadku urządzenia takiego, jak ultrasonograf ceny zawsze są adekwatne do stopnia jego zaawansowania technologicznego. Najlepszym sposobem na określenie kosztu związanego z zakupem urządzenia jest dokładne określenie jego zastosowania i funkcji oraz skontaktowanie się ze sprzedawcą.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena