Wynajem odzieży roboczej to rozwiązanie wciąż niezbyt szeroko rozpowszechnione. To tym dziwniejsze, że w wielu branżach scenariusze wykorzystania odzieży ochronnej i roboczej sprawiają, że wynajem z serwisem może być zdecydowanie bardziej atrakcyjny od zakupu.

Data dodania: 2023-04-20

Wyświetleń: 151

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wynajem odzieży roboczej - korzyści dla firm

W jakich przypadkach wynajem odzieży roboczej ma sens?

Oczywiście wynajem odzieży roboczej może się sprawdzić w każdej branży i firmie, jednak jest kilka czynników, które sprawiają, że będzie to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie. 

  • W przypadku niewielkich firm, w których serwisowanie czy nawet pranie odzieży roboczej może być kłopotliwe. Dotyczy to lokalnych warsztatów samochodowych czy małych firm produkcyjnych, dla których te dodatkowe koszty mogą być zbyt wysokie.

  • W firmach, których pracownicy wykonują swoje obowiązki poza siedzibą przedsiębiorstwa, czyli na przykład w firmach monterskich czy niektórych budowlanych – wygoda i koszty związane z wynajmem są w tym przypadku nieocenione.

  • W tych przedsiębiorstwach, w których ryzyko uszkodzenia odzieży jest bardzo wysokie, więc profesjonalny serwis lub regularna wymiana powinny być realizowane płynnie. To może dotyczyć na przykład brukarzy albo niektórych pracowników budowlanych.

  • W branżach, w których uszkodzenia są częste, ale nieznaczne – ich naprawa będzie zajmowała pewnie sporo czasu, ale wymiana odzieży nie będzie konieczna. Tak na przykład wygląda to w przypadku pracowników zajmujących się choćby utrzymaniem zieleni.

Czy wynajem odzieży roboczej jest opłacalny?

Można sobie wyobrazić, że wynajem odzieży roboczej będzie kosztował więcej niż zakup jej bezpośrednio dla firmy. Z drugiej strony, konieczność naprawy odzieży oznacza dodatkowe wydatki, często zresztą powiązane z zakupem kolejnych zestawów odzieży, które pozwoliłyby pracownikom na wykonywanie ich obowiązków do chwili zakończenia serwisu. To generuje dodatkowe koszty, które w wielu firmach i branżach – szczególnie tam, gdzie rozdarcia czy zaciągnięcia odzieży roboczej są codziennością – zdecydowanie negatywnie wpływa na budżet. Wynajem będzie po prostu wygodniejszy, natomiast jeśli chodzi o koszt, okazuje się, że w niektórych firmach będzie on szczególnie atrakcyjny.

O ile samo czyszczenie odzieży roboczej nie stanowi wielkiego wyzwania, to przy dużej liczbie sztuk może być logistycznym koszmarem. Naprawa już jednak zwykle zajmuje sporo czasu i wymaga znalezienia specjalistów, którzy będą w stanie zrobić to dobrze, a to jest problematyczne nawet w dużych miastach. 

O wynajmie odzieży roboczej powinni więc pomyśleć wszyscy przedsiębiorcy, dla których sam koszt serwisu stanowi już istotną część wydatków albo którzy zdają sobie sprawę z pewnych trudności, jakie się z naprawą odzieży wiążą. Wielkość firmy czy branża nie są w tym aż tak istotne – pod uwagę należy wziąć przede wszystkim ilość pracy potrzebnej do utrzymania odzieży roboczej w należytym stanie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena