W Europie jest wiele pięknych wysp, które warto odwiedzić. Większość z nich znajduje się w obrębie Morza Śródziemnego i Atlantyku, jednak można odkryć piękne miejsca także i w innych zakątkach Europy. Które wyspy europejskie można uznać za najpiękniejsze?

Data dodania: 2023-03-01

Wyświetleń: 59

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najpiękniejsze wyspy w Europie

Korsyka

Wymieniając najpiękniejsze wyspy w Europie, warto wspomnieć o Korsyce, miejscu, które pełne jest ciepłego klimatu, majestatycznych szczytów górskich i pięknych plaż. Wyspa położona jest na wschód od francuskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Korsyka to nie tylko klimat i przyroda, ale również liczne zabytki, między innymi dom Napoleona.

Azory

Azory to tak naprawdę dziewięć wulkanicznych wsyp usytuowanych w środkowej części Atlantyku. Zachwycają ogromną ilością skalistych urwisk, ogromnych szczytów czy bujną roślinnością. Na Azorach znajduje się wiele ciekawych miejsc, do których można łatwo dotrzeć, dzięki dobrze zorganizowanej komunikacji pomiędzy wyspami.

Majorka

Majorka nazywana jest bardzo często perłą Hiszpanii. Wyspa nie jest duża, przez co spokojne w kilka dni można zwiedzić wszystkie najpiękniejsze jej zakątki. Piękne plaże, zabytki, restauracje i kluby to tylko część atrakcji czekająca na turystów, decydujących się na spędzenie urlopu na wyspie.

Kreta

Jedną z najpiękniejszych wysp w Europie jest również Kreta, nazywana też miejscem narodzin Zeusa i kolebką europejskiej cywilizacji. Kreta ze swoich atrakcji znana jest na całym świecie, choć jest na wyspie jeszcze mnóstwo wyjątkowych i nieodkrytych przez wielu ludzi miejsc.

Islandia

Jedną z piękniejszych wysp w Europie jest kraina lodu, ognia i wody, czyli Islandia. To wyspa dla miłośników natury, która w tym miejscu zdecydowanie króluje. Ze względu na swoje położenie Islandia jest obecnie jednym z najbardziej aktywnych wulkanicznie krajobrazów.

Capri

Capri nazywana jest wyspą syren, to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Każdego dnia na wyspę przybywa mnóstwo jednodniowych wycieczek, jednak warto wiedzieć, że to zdecydowanie za krótki czas, by poznać wszystkie jej uroki.

Ibiza

Raj dla miłośników imprez, wyspa, która nigdy nie śpi? Taka właśnie jest Ibiza. Warto jednak wiedzieć, że jest też część wyspy dla zwolenników ciszy, spokoju, pięknych plaż z gorącym piaskiem. To miejsce zdecydowanie dla osób kochających słońce, które statystycznie świeci tu aż przez 300 dni w roku.

Sardynia

Rajska wyspa Sardynia to idealne miejsce dla miłośników górskich wycieczek i nadmorskich krajobrazów. Wyspa jest dość duża, z licznymi piaszczystymi plażami i mocno porośniętymi wzgórzami.

Jeśli żaden z powyższych kierunków nie przekonał Ciebie to poszukaj więcej destynacji na pomyslnawczasy.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena