Racibórz to miejscowość w obszarze śląskim i jedna z minionych stolic przeszłego Górnego Śląska. Pomimo tego że te strony wiązane są szczególnie z wydobyciem surowców z ziemi, to w Raciborzu można obejrzeć mnóstwo atrakcji turystycznych. Mieścina jest rewelacyjnym wyborem zarówno na osadzenie się, jak i weekendowy relaks. Szukasz najciekawsze miejsca? Dowiedz się, w jaki sposób możesz bez problemu znaleźć cudowne budynki, ale także polecane punkty handlowe i kawiarnie.

Data dodania: 2023-02-24

Wyświetleń: 76

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Racibórz — jakie zabytki można obejrzeć w tym mieście?

Rejestr największych przedsiębiorstw w Raciborzu

Miasteczko jest bardzo istotnym ośrodkiem powiatu raciborskiego, który jest terenem o charakterze rolniczo-przemysłowym. W samym Raciborzu niebagatelne znaczenie dla pracy całej okolicy mają zakłady z branży:

  • energetycznej,
  • produkcyjnej,
  • rolno-spożywczej,
  • piwowarskiej.

To właśnie w tej mieścinie w jednym z historycznych browarów wykuto tradycje produkowania znanego piwa. Poza tym nieustannie rozwijają się inne obszary przemysłu i usług. Resztę przedsiębiorstw obecnych w Raciborzu błyskawicznie możesz znaleźć na stronie: https://e-raciborz.pl/. Wyliczone są tam zarówno wszelkie zakłady, jak i punkty usługowe. Przede wszystkim warto zaznajomić się z listą hotele i noclegi Racibórz. Wtedy będziesz gotowy na ewentualne przypadki.

Racibórz — najlepsze atrakcje miasta

Racibórz to przepiękne miasteczko w regionie śląskim. Położone jest w zakolu rzeki Odry, w okolicy Rybnika. Jest to szczególnie trawiaste miejsce przyciągające wycieczkowiczów. Zwiedzających ludzi porywa nie tylko piękna architektura czy obiekty kościelne, ale również lokalne zwyczaje i bajeczna przyroda osaczająca miasteczko. W trakcie urlopu możesz więc zdecydować się na odkrywanie starych zamków oraz kościołów, lub pogrążyć się w relaksie w otoczeniu cudownych parków.

Zabytki, które trzeba zwiedzić w Raciborzu

Jedną z najważniejszych atrakcji dla przyjezdnych w Raciborzu jest Zamek Piastowski. Budynek sięga IX. wieku i charakteryzuje się pomieszaniem kilku koncepcji architektonicznych. Poza zjawiskowym dziedzińcem zwiedzający mogą obejrzeć tam obrazy, rzeźby, kaplice, a także podziemia.

Z pominięciem zamku głównym ośrodkiem miasta jest Rynek. Jeszcze w średniowieczu na skwerze stał Ratusz, niestety w wyniku pożaru wiele budynków spłonęła. Dzisiaj w centralnym punkcie podziwiać można monumentalną Kolumnę Maryjną wyrzeźbioną w XVIII wieku. W jednym z narożników Rynku jest też średniowieczny kościół katolicki pod wezwaniem św. Jakuba.

Najlepsze parki w Raciborzu, do których warto się przespacerować

Troszeczkę na północ od mieściny znajduje się rezerwat Łężczok. Jest to niecodziennie czarujący region, który stanowi dom dla zwierząt, a przede wszystkim ptaków. Można oglądać je zarówno z mostu nad akwenem, jak i wieży widokowej. Jest to fenomenalne miejsce na wypad z rodziną.

Atrakcyjnym punktem na mapie miasta jest także Arboretum Bramy Morawskiej. Obejmuje zarówno małe ZOO, jak i tzw. Zaczarowany Ogród, gdzie postawiono rampę widokową. W okolicy znajduje się kąpielisko kemping i tereny zielone. Racibórz jest więc doskonałym miejscem, jeżeli szukasz relaksu na łonie przyrody.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena