Pod pojęciem probiotyk kryją się wyselekcjonowane kultury bakterii, najczęściej bakterie kwasu mlekowego, których przyjmowanie w odpowiednich ilościach niesie za sobą pewne korzyści zdrowotne. Wpływają przede wszystkim na przewód pokarmowy, wspierając zachowanie prawidłowej flory jelitowej. Jakie są najważniejsze zalety stosowania probiotyków dla dorosłych? Czy można brać probiotyki profilaktycznie? Dlaczego warto sięgnąć po probiotyk połączony z prebiotykiem? Odpowiadamy!

Data dodania: 2023-02-22

Wyświetleń: 350

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kiedy warto stosować probiotyki dla dorosłych?

Probiotyki dla dorosłych – kiedy warto je stosować?

Jednym z najważniejszych wskazań do przyjmowania probiotyków jest wsparcie organizmu podczas antybiotykoterapii. Antybiotyki mogą zaburzać równowagę między naturalnie występującymi w jelitach bakteriami. W związku z tym warto dostarczać organizmowi „dobrych bakterii”, by uzupełnić wyjałowioną mikrobiotę w jelitach.

Mikrobiota powinna cechować się dużą różnorodnością i ilością drobnoustrojów, a stan ten można osiągnąć przez stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety. Po probiotyk można sięgnąć też wtedy, gdy dieta z jakiegoś powodu nie jest zróżnicowana, tak jak być powinna. Zapewni ponadto dodatkowe wsparcie w okresie jesienno-zimowym czy przy narażeniu na silny stres.

Probiotyk, prebiotyk czy synbiotyk – co wybrać?

To dobry moment, aby wspomnieć o tym, że zamiast probiotyku można wybrać synbiotyk, który jest połączeniem probiotyku z prebiotykiem, stanowiąc funkcjonalną całość. Prebiotyki to nietrawione substancje stymulujące wzrost lub aktywność bakterii bytujących w organizmie.

Połączenie probiotyku z prebiotykiem niesie za sobą większe korzyści zdrowotne. Między innymi zwiększa się tolerancja bakterii probiotycznych na niekorzystne warunki, jakie panują choćby w żołądku.

Jak wybrać synbiotyk dla dorosłych?

Na rynku farmaceutycznym znaleźć można szeroki wybór różnych preparatów. Wybierając odpowiedni produkt, należy zwrócić uwagę na to, by zawierał jak najwięcej szczepów bakterii probiotycznych (np. Lactobacillus). Oprócz tego w składzie synbiotyku powinny znaleźć się związki prebiotyczne.

Jaki synbiotyk wybrać? Regenerację mikrobiomu u dorosłych wspomaga Multilac. Synbiotyk ten zawiera 9 różnych szczepów bakterii, dzięki czemu produkt łatwiej dopasowuje się do bardzo indywidualnej mikroflory jelitowej. Dodatkowym składnikiem są fruktooligosacharydy (FOS) wykazujące działanie prebiotyczne.

Kiedy stosować probiotyki i prebiotyki (synbiotyki)?

Multilac kapsułki można stosować zarówno w trakcie antybiotykoterapii, jak i podczas przyjmowania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych czy inhibiotorów pompy protonowej. Multilac działa ponadto wspomagająco w przypadku niezbilansowanej diety czy przewlekłego stresu. Sięgnąć po niego można w ramach wsparcia organizmu w sezonie jesienno-zimowym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena