Jazda ciężarówką to nie tylko ciężka praca i oddalenie się od swojego miejsca zamieszkania, ale również przygoda i poznanie nowych miejsc na mapie świata. W Europie jest wiele tras które zapierają dech w piersi, a każdy kierowca choć raz chciałaby się tam znaleźć. Poniżej kilka najpiękniejszych miejsc, które obowiązkowo każdy kierowca ciężarówki powinien zobaczyć i właśnie tak zaplanować trasę, aby się tam znaleźć. Nie ma nic piękniejsze niż połączenie swojej pracy z tak pięknymi widokami.

Data dodania: 2023-02-10

Wyświetleń: 302

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najpiękniejsze europejskie trasy

Droga Trolli (Trollstigen), Norwegia

To trasa niezwykle trudna, ale za to przepiękna. Składa się z jedenastu jezdni które oplatane są przez wyglądające magicznie wodospady. Trasa ta liczy sobie aż 6 kilometrów. Droga ta ma swój początek w gminie Rauma, a dalej łączy się z krajową trasą numer 63. Droga ta to nie tylko wodospady, ale również rozległe pasma górskie. W tym miejscu znajduje się również platforma widokowa w której można wykonać naprawdę urokliwe zdjęcia krajobrazu z wodospadami na pierwszym planie. Trasa ta jednak jest otwarta w konkretnych miesiącach- od maja do października. Co również ważne na tej trasie nie mogą się poruszać samochody dłuższe niż 12 metrów. Co ciekawe kiedyś tą trasą nie mogły poruszać się ciężarówki przewożące wrażliwe towary jak np. materiały sypkie i paliwa, a tym samym ciężarówki wyposażone w dodatkowe podzespoły jak kompresor do wydmuchu np. Betico kompressor lub pompy specjalistyczne.

Przełom Verdon, Francja

Kolejne ciekawe miejsce na mapie Europy to Kanion Verdon który nazywany jest również odpowiednikiem wielkiego Kanionu. Miejsce to jest położone na terenie północnej Prowansji. Co ciekawe można go objechać dwiema pętlami- północą i południową. Jednak najwięcej ciekawych widoków zobaczymy na trasie która mierzy 23 kilometry- pętla Route des Cretes rozpoczynająca się w miasteczku Le Palud-sur-Verdon. Przy tej drodze położone jest aż czternaście punktów widokowych z których można obejrzeć nawet 700 metrów ściany kanionu i lazurowy kolor rzeki która znajduje się w tym miejscu. Co ważne warto pamiętać, aby na tej trasie podróżować z pełnym bakiem paliwa, gdyż nie ma tam żadnych stacji paliw.

Przełęcz Stelvio w Alpach, Włochy

Kolejna trasa łączy ze sobą dwa alpejskie miasteczka: Stelvio i Borimo. Budowa tej trasy rozpoczęła się w 1820 roku na rozkaz cesarza austriackiego Franciszka II Habsburga. Trasa mierzy aż 50 kilometrów na której znajdziemy przełęcze oraz przepiekne widoki. Trasa położona jest dość wysoko, gdyż na ponad 2000 metrach tak więc warto przygotować, się na to zmianę temperatury.

Transfagarasan, Rumunia

Ta trasa już od samego początku zapiera dech w piersiach. Jest to droga którą każdy kierowca powinien raz w życiu przejechać. Pomysłodawcą tego miejsca jestpolityk Nicolae Ceaușescu, który stworzył ją jednak nie dla widoków, a dla ochrony przed agresją ze strony Związku Radzieckiego. Droga ta została wybudowana w ciągu czterech lat- 1970-1974, jednak niektóre prace ciągnęły się jeszcze przez 10 lat. Droga tama długość ponad 90 kilometrów, a jej najwyższy punkt mierzy 2034 metrów nad poziomem morza, czyli tak jak w trasie poprzedniej należy przygotować się na zmianę temperatury. Trasa ta wzbogacona jest o wiele tuneli, wiaduktów. Otwarta jest w określonym czasie- od maja do końca października. Trasa ta jest jedną z bardziej polecanych tras w całej Europie.

Szlak Romantyczny, Niemcy

Nasz sąsiad również posiada wyjątkowo urokliwą trasę. Trasa ta biegnie wzdłuż krajowych tras numer B2 i B17 oraz mierzy 350kilometrów! Podczas podróży możemy zobaczyć przeróżne zamki, pałace, średniowieczne miasta, kościoły, mury obronne, uzdrowiska oraz wiele cudów natury. Trasa ta powstała w połowie XX wieku, a twórcy liczyli na to, że będzie ona przyciągać dużą ilość turystów.

North Coast 500, Szkocja

Ostatnia trasa o której warto wspomnieć jest nieco dalej niż poprzednia, jednak podobnie urokliwa. Na tej trasie na pewno pozna się prawdziwe oblicze Szkocji. Trasa ta mierzy 800 kilometrów i kończy się w mieście Inwerness. Natej trasie można zobaczyć zamki, dużą ilość łąk i pastwisk, pasma gór, klify, domki z kamienia, rozległe jeziora oraz plaże. Warto zauważyć, że krajobraz tej trasy zmienia się bardzo szybko, co daje możliwość podziwiania wszystkich widoków i atrakcji.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena