Bawełniane piżamy damskie cieszą się bardzo dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na luz, swobodę i komfort, jakie zapewniają. Odzież nocną warto bowiem wybierać, zwracają uwagę nie tylko na estetykę, lecz także potrzeby ciała. Wygodna piżama to lepszy sen, mniej pobudek w nocy, mniejsze ryzyko różnego rodzaju podrażnień. 

Data dodania: 2023-02-02

Wyświetleń: 269

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Piżama damska - dla twojej wygody liczy się krój i materiał

Dobry sen to podstawa

Oczywiście to, jaka piżama damska znajdzie się w twojej garderobie, to tylko jeden z czynników, który wpływa na jakość snu, ale nie warto go lekceważyć. Oczywiście najważniejszy jest materac, pościel, odpowiednia temperatura, poziom wilgotności w pomieszczeniu itd., nie oznacza to jednak, że piżama dla komfortu snu nie ma żadnego znaczenia, wręcz przeciwnie: dobrze dobrana piżama ma wpływ na to, jak czuje się twoje ciało, czy możesz zapomnieć o tym, co masz na sobie i skupić się na odpoczynku. Zamiast nieustannie poprawiać ułożenie piżamy, podciągać gumkę w spodniach itd., możesz spokojnie spać. Warto więc do wyboru piżamy podejść z pewną uważnością i skupieniem, ponieważ twoje ciało ci za to podziękuje lepszym wypoczynkiem. 

Nie ma oczywiście natomiast jednego kroju najlepszej piżamy. Modeli jest wiele, dzięki czemu każda kobieta może znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie. Są osoby, które na przykład nie rozstają się z długimi spodniami nawet latem, zmieniają tylko model na cieńsze i bardziej przewiewne. Są też jednak takie osoby, które stawiają wyłącznie na komplety z krótkim rękawem i szorty. Nie brakuje miłośników jednoczęściowych piżam, jak i ciekawych kompletów piżamowych. Na chłodne poranki świetnie sprawdzają się także te, które w zestawie mają jeszcze dopasowany szlafrok czy innego rodzaju narzutkę. W końcu są i tacy, jest ich chyba najwięcej, którzy w zależności od nastroju, pory roku, pogody, wybierają nieco inne piżamy. Ważne, aby stawiać na rozwiązania, które zwiększają komfort snu. 

Piżamy damskie — wygoda skrojona na miarę twoich potrzeb

Niezależnie od tego, czy w twojej sypialni częściej króluje seksowna piżama czy tradycyjny komplet koszuli na guziki i szerokich spodni, komplet do spania musi być wygodny. Naprawdę warto zwrócić uwagę na to, w czym śpimy. Liczyć się tutaj będzie całkiem sporo elementów.

  • Ważny będzie oczywiście krój — koszule, spodenki, spodnie, kombinezony nie mogą nas uciskać, być zbytnio dopasowane, powinny nawet być odrobinę luźniejsze niż ubrania, które nosimy w ciągu dnia. Warto pamiętać, że w nocy nasze ciało nieco puchnie, a zbyt opięte ubrania mogą wywoływać poczucie dyskomfortu, utrudniać ciału oddychanie, sprzyjać poceniu się, jak i otarciom czy podrażnieniom skóry. 
  • Bardzo istotna jest jakość materiału. Dobrze jest wybierać z oferty piżam uszytych z naturalnych materiałów. Nie ma tutaj znaczenia, czy to komplet na zimowe noce z długim rękawem, czy komplet t-shirt i krótkich szortów. Naturalna tkanina taka jak bawełna zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co w trakcie snu jest dla komfortu naszego ciała naprawdę bardzo istotne. 

Bawełniane piżamy damskie 

Piżamy bawełniane nie bez powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony kobiet. Zarówno cienki, jak i ciepłe piżamy damskie muszą gwarantować komfort ich noszenia, a ten z kolei w ogromnym stopniu zależy od tego, czy materiał, z którego uszyta jest piżama, cechuje się odpowiednim poziomem oddychalności. Wygodne piżamy to przede wszystkim te, które pozwalają twojemu ciału oddychać, dzięki czemu nie pocisz się w nocy, a twoje ciało nie staje się wilgotne od potu, co mogłoby wywoływać dyskomfort. Im lepsza oddychalność tkaniny, tym również wyższy poziom higieny, większe poczucie świeżości itd. 

Piżamy damskie bawełniane są także bardzo komfortowe w noszeniu, ponieważ materiał tego typu jest miękki, przyjemny w dotyku. Delikatnie otula ciało, nie podrażnia go, nie wywołuje alergii, pozwala zapomnieć, że w ogóle masz coś na sobie. Pamiętaj, że bawełna ma bardzo wiele oblicz. Piżamy satynowe bawełniane to także bardzo ciekawy wybór, który nie wyklucza ani komfortu ani uczucia zmysłowości.

Piżama damska: sexy czy comfy? Nie zawsze trzeba wybierać!

Czy to wszystko oznacza, że atrakcyjny wygląd nie ma żadnego znaczenia? Nieprawda, w ofercie piżam damskich nie brakuje propozycji, które sprawią, że wygodnie prześpisz każdą noc, a jednocześnie w konkretnym stroju nocnym będziesz się czuła oszałamiająco. Komfortowy sen nie oznacza, że zawsze musisz nosić szeroką koszulę nocną lub luźny komplet bluzki i spodni od piżamy. Do wyboru masz bardzo dużo ciekawych, oryginalnych, zmysłowych piżam, które jednocześnie są wygodne i gwarantują komfort snu. Tutaj po raz kolejny ogromną rolę odgrywa materiał, z którego uszyta jest koszula czy piżamowy komplet. Strój nocny musi bowiem współpracować z twoim ciałem, niezależnie od tego, jaki to design. Decydując się zarówno na bardzo zmysłowe, jak i luźniejsze komplety, warto zawsze spojrzeć na informacje od producenta, z czego dana piżama została uszyta i jaki jest skład konkretnego materiału. Ta wiedza potrafi wiele zmienić. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena