Posiadanie własnego basenu to bez wątpienia duża przyjemność. Jednak by móc korzystać z niej w pełni, nie narażając się na różne zagrożenia zdrowotne, należy odpowiednio zadbać o czystość basenu. W tym również wody. Chlor szok tabletki to wygodne i sprawdzone rozwiązanie.

Data dodania: 2023-01-26

Wyświetleń: 93

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Chlor szok – tabletki dla czystości basenu

Czystość wody w basenie to konieczność, gdy chcemy, aby przebywanie w nim było dla nas bezpieczne. Dziś możemy bardzo profesjonalnie zadbać o ten aspekt i sprawić, by w wodzie nie było szkodliwych dla nas drobnoustrojów. Taką operację umożliwia chlor do basenu przeznaczony do prywatnego zastosowania. Utrzymanie odpowiedniego poziomu chloru w basenie zapewniają chlor szok tabletki.

Chlor szok – jak działają tabletki do dezynfekcji wody basenowej

Jak sama nazwa wskazuje, chlor szok tabletki działają dzięki zawartości w nich chloru. W jaki sposób ten pierwiastek chemiczny używany również na basenach publicznych (pod postacią gazu) działa na wodę w basenie? Po pierwsze – co jest bardzo istotne – chlor szok tabletki to bezpieczeństwo w domowym zastosowaniu. Po drugie – konieczne jest też regularne oczyszczanie basenu – chlor szok tabletki również to zapewniają. Chemia basenowa w tej postaci niszczy: grzyby, wirusy, pleśnie oraz glony. Chlor do basenu w tabletkach to również taka korzyść, że pozwala on utrzymać wysoki stopień klarowności wody, bez żadnych osadów. Jak już wcześniej wspomniano, ta wygodna i bezpieczna forma dezynfekcji basenu przeciwdziała także temu, by poziom chloru opadł. Szybkiemu ubytkowi chloru towarzyszy zaś namnażanie się niewidzialnych dla ludzkiego oka ustrojów w szybkim tempie. One zaś przyczyniają się do rozwoju – nie tylko skórnych – chorób.

Tabletki do dezynfekcji wody – jak stosować

Jak więc używać tabletek do basenu? Chlor szok tabletki wymagają dozowanie przez skimmer lub bojkę pływającą. Co, ile należy powtarzać zabieg, jest zależne między innymi od temperatury wody. Liczba tabletek zaś powinna być dostoswana do ilości wody w basenie, a tym samym i jego powierzchni. Warto też dodać, że tabletki chlor szok są przystosowane do każdego rodzaju filtra basenowego i nie zawierają w swym składzie wapnia. Tabletki do stałej dezynfekcji i chlorowania szokowego należy stosować zgodnie z instrukcją podaną przez producenta.

By w pełni rozkoszować się relaksem z przebywania w basenie, warto zainwestować w chlor szok tabletki ze sprawdzonego źródła i od doświadczonego w tej kwestii producenta. Mamy wtedy pewność co do bezpieczeństwa i skuteczności użytego preparatu z chlorem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena