Dowiedz się dlaczego coraz więcej prawników korzysta z usług wirtualnego biura w Krakowie. Dlaczego biuro wirtualne to doskonałe rozwiązanie dla małych, jednoosobowych Kancelarii adwokackich i radcowskich. Nie masz pewności, czy prawnik może zgodnie z zasadami etyki i przepisami korporacyjnymi zarejestrować Kancelarii w wirtualnym biurze? W tym krótkim  tekście dowiesz się wszystkiego  na temat zasad świadczenia usług wirtualnego biura w Krakowie dla adwokatów i radców prawnych. 

Data dodania: 2022-09-23

Wyświetleń: 356

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wirtualne biuro Kraków dla prawnika

Rynek usług prawnych

W ostatnich latach wzrosła liczba adwokatów i radców prawnych w Polsce. Oczywiście w krajach Europy zachodniej jest ich nadal znacznie więcej, jednak polski rynek jest specyficzny ze względu na kilka czynników:

  • brak uregulowania systemowego zasad świadczenia usług prawnych,
  • małe zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi wśród ludności,
  • brak zatrudniania osób posiadających wykształcenie prawnicze w urzędach.

Brak uregulowania zasad świadczenia usług prawnych w Polsce

W Polsce usługi prawne może świadczyć każdy. Prowadząc wirtualne biuro w Krakowie wielokrotnie spotkaliśmy się z przedsiębiorcami, którzy zostali oszukani przez tak zwane kancelarie bez uprawień. Schemat działania wielu firm jest taki, że wykorzystują  oni błędne przeświadczenie łatwowiernych konsumentów, że w Polsce Kancelarie prowadzą tylko wykwalifikowani prawnicy. Wielu osobom bardzo ciężko zrozumieć, że firma która w swojej nazwie ma słowo ”Kancelaria” może być prowadzona przez osobę nie posiadająca  żadnego wykształcenia, nawet podstawowego.   W dobie gdy adwokat i radca prawny jest dostępny korzystanie z usług takich firm nie ma żadnego sensu. Oczywiście zdarzają się również takie, które na wstępie  informują Klienta, że świadczone przez nich usługi nie mają charakteru profesjonalnego i nie są świadczone przez prawników, tylko tak zwanych laików, którzy swoją wiedzę czerpią z programów telewizyjnych oraz Internetu. Problem w tym, ze Klient będąc świadomi  takiej sytuacji,  raczej nie  zdecyduje się na skorzystanie z tego rodzaju usługi.

Małe zapotrzebowanie na usługi prawne

Przedsiębiorcy, którzy mają siedzibę w naszym wirtualnym biurze w Krakowie bardzo rzadko zgłaszają zapotrzebowanie na usługi prawne. Najczęściej wynika to z faktu, ze zostali oszukani przez Kancelarie bez uprawnień i do tej pory trudno im zrozumieć, że nie miały one nic wspólnego za fachową pomocą prawną. Jeżeli nasza firma potrzebuje pomocy prawnej, co nie zdarza się często, gdyż jako wirtualne biuro w Krakowie rzadko prowadzimy spory z Klientami to udajemy się do adwokat lub radcy prawnego, a nie jakiś osób, którym wydaje się, że są prawnikami, bo np. pracują lub pracowały w urzędzie.  Wbrew pozorom nie jest tak, że Kancelarie prowadzą magistrzy prawa bez aplikacji. Takie osoby zwykle są świadome, że tak robić nie można. Kancelarie bez uprawnień zwykle są prowadzone  przez osoby nie posiadające studiów prawniczych. Pomoc prawna od magistra prawa może być porównana z pomocą medyczną uzyskaną od studenta medycyny. Korzystanie z usług prawnych magistrów prawa jest ryzykowne, gdyż osoby takie nie maja ubezpieczenia i ich edukacja jest niepełna. Jeżeli jednak cena takich usług jest znaczeni niższa to można zrozumieć konsumenta, który się na to decyduje. Co ważne jednak, jak już wcześniej było wspomniane magister prawa bardzo rzadko prowadzi taką firmę, gdyż nic nie stoi na przeszkodzi, aby zrobił aplikacje. W przypadku natomiast usług prawnych świadczonych  przez osoby bez wykształcenia to już nie jest kwestia ryzyka dla Klienta tylico po prostu pieniądze wyrzucone w błoto.

Urzędnik to nie prawnik

Przeciętny obywatel, w tym równe iż przedsiębiorcy są przekonani, że w urzędach pracują prawnicy, a w konsekwencji wydawane decyzje zawsze są zgodne z prawem. Urzędnik to nie jest żaden specjalista  od prawa, to osoba która powinna wykonywać czynności administracyjne i biurowe. Na zachodzie Europy pod każdą decyzją musi się podpisać prawnik. W Polsce jest inaczej. Przepisy są skomplikowane, a stosować je muszą osoby bez jakiegokolwiek wykształcenia  prawniczego. Skoro przepisy często budzą wątpliwości adwokatów, radców prawnych, czy sędziów to niedopuszczalna jest sytuacja, aby o prawach i obowiązkach obywatela decydowała osoba bez prawniczego wykształcenia.

Wirtualne biuro w Krakowie dla Kancelarii

Wiele pocztujących adwokatów i radców prawnych nie stać na zatrudnienie etatowego pracownika sekretariatu i wynajem biura. W naszym biurze wirtualnym w Krakowie takie osoby mogą prowadzić swoją Kancelarie z zachowaniem zasad etyki. Ponadto nasza firma bardzo często pomaga przedsiębiorcom oszukanym przez Kancelarie, które nie są prowadzone przez adwokatów i radców prawnych. Wirtualne biuro w Krakowie działa na rzecz podnoszenia świadomości na temat zasad świadczenia usług prawnych w Polsce.

Zalety wirtualnego biura w Krakowie dla Prawników

Nasze biuro wirtualne w Krakowie udostępnia prawnikom komfortowe przestrzenie biurowe. Jednocześnie obsługujemy wyłącznie prawników z uprawnieniami, nie wynajmujemy biura dla osób świadczących usługi prawne bez uprawnień, gdyż nie chcemy później mieć z tego tytułu nieprzyjemności, w szczególności przyjmować skarg od wprowadzonych w błąd Klientów

Na przestrzeni coworkingowej pracują także inny prawnicy dzięki czemu będziesz mógł nawiązać nowe kontakty. Ponadto może zaadresować listy do Sądów i urzędów, zaparzyć kawę, odbierać telefony itd. Oczywiście wszystkie te czynności wirtualna  asystentka będzie wykonywać pod Twoim kierownictwem.

Czy korzystanie z wirtualnego biura w Krakowie przez adwokata i radcę prawnego jest zgodne z zasadami etyki?

Tak. Nie ma przeszkód, aby Kancelaria była zarejestrowana w przestrzeni biurowej. Oczywiście musza być spełnione dodatkowe przesłanki. Szafki, gdzie są przechowywane akta spraw znajdują się  w odrębnym pomieszczeniu  w pancernej szafce, a dodatkowo prawnicy pracują na osobnych przestrzeniach biurowych  zapewniających  poufność, zwłaszcza w trakcie rozmów z Klientami.

Oszczędność pieniędzy

Kancelaria podobnie jak każda inna firma działa w celu osiągnięcia  zysku, dlatego też powinna minimalizować koszty prowadzenia działalności gospodarczej.  Prawnicy bardzo często pracują zdalnie lub uczestniczą w czynnościach przed Sądem, Prokuraturą oraz Policją, dlatego też bardzo rzadko przebywają w biurze, a jednocześnie przecież ktoś musi odbierać korespondencję zalegającą w biurze. Prawnik powinien spokojnie pracować i skupiać się na świadczeniu usług prawnych, a nie wykonywać proste czynności biurowe.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena