Kozieradka, czyli tzw. grecka koniczynka w domowej medycynie wykorzystywana jest od bardzo dawna. Współczesne badania naukowe potwierdzają przypisywane jej dotąd właściwości. Wcierka z kozieradki czy serum z jej dodatkiem to świetny pomysł nie tylko dla tych, którym marzy się bujna, ale i nawilżona czupryna.

Data dodania: 2022-08-26

Wyświetleń: 359

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kozieradka na włosy – kto może ją stosować? Czy warto spróbować tego domowego sposobu?

Bogactwo witamin, minerałów i nie tylko 

Kozieradka na włosy działa tak genialnie przede wszystkim we względu na ogromną ilość witamin, flawonoidów, minerałów, które zawiera. W ekstrakcie z kozieradki znajdziesz:

  • żelazo
  • białko, 
  • flawonoidy, 
  • saponiny
  • witaminy z grupy B, 
  • witaminę A, 
  • witaminę C.

Żelazo, białko, saponiny – wszystkie te składniki nie tylko stymulują wzrost włosów, ale jednocześnie działają przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie na skórę głowy. Witaminy wzmacniają kosmyki włosów, a znajdujący się także w kozieradce  śluz polisacharydowy sprawia, że włosy są nawilżone, lśniące i łatwiej się je rozczesuje.  

Dla kogo jest wcierka z kozieradki?

Z pewnością produkty z kozieradką stosować powinny osoby, którym zależy na poroście włosów. Jeśli marzy ci się burza baby hair, chcesz mieć dłuższe, a przy tym lśniące i zdrowe włosy, to kozieradka z pewnością jest rośliną, która może pomóc ci osiągnąć wymarzony efekt. To także dobry wybór dla osób z kręconymi, często suchymi włosami, które nieustannie się plączą. Wcierka z kozieradki może pomóc je odżywić, nawilżyć, a dzięki temu sprawi, że łatwiej będzie się je rozczesywać. Ponadto włosy będą idealnie sprężyste, co pozwala wydobyć idealny skręt loków. To także dobry wybór dla osób, które chcą zadbać o nawilżenie włosów, ich wzmocnienie, łatwość rozczesywania. Regularne stosowanie naturalnych produktów z kozieradką może znacząco poprawić stan kosmyków.  

Po jakie produkty sięgnąć?

W sklepach z produktami ekologicznymi znajdziesz serum do włosów z kozieradką, a także inne produkty zawierająca ten cenny składnik. Wcierkę możesz jednak także bez problemu przygotować samodzielnie. W sklepie internetowy lub ekologicznym kup ziarna kozieradki. Łyżkę stołową takich ziaren zalej 150 ml wrzątku. Wystudź, a następnie odsącz sam płyn. Wcierka jest gotowa do użycia. Za pomocą dozownika lub strzykawki rozprowadź na skórze głowy niewielką ilość wcierki i wmasuj delikatnie w skórę. Możesz włosy zawinąć w ciepły ręcznik i pozostawić na godzinę. Na koniec dokładnie umyj włosy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena