Wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu taśmy transportujące mogą posłużyć przez długi czas, jednak muszą zostać dobrane z uwzględnieniem docelowych warunków pracy. Na szczęście w ofercie dostawcy tego asortymentu można znaleźć wszystkie popularne rodzaje taśm, a w razie potrzeby klient może uzyskać certyfikację. Jeżeli więc potrzebujesz nowych taśm transportujących, koniecznie zapoznaj się z ofertą polskiej firmy.

Data dodania: 2022-07-27

Wyświetleń: 397

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Popularne rodzaje taśm transportujących
  1. Polecane taśmy transportujące
  2. Dostawca taśm transportujących
  3. Dlaczego warto postawić na porządne taśmy transportowe?

Dzięki temu znajdziesz taśmy transportowe wykonane z poliuretanu, PCV, tkanin i wielu innych materiałów. Dostępne są również specjalne warianty, czego świetnym przykładem są taśmy modularne oraz siatkowe. Duży wybór taśm wykonanych z wykorzystaniem różnych procesów technologicznych sprawia, że klienci nie zawsze wiedzą, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w ich gałęziach przemysłu. W takich sytuacjach można na szczęście skontaktować się ze sprzedawcą, który pomoże dobrać najlepsze produkty gwarantującą wysoką wytrzymałość i dodatkowe akcesoria.

Polecane taśmy transportujące

W zależności od tego, do czego będą wykorzystywane taśmy łączone metodą klejenia lub inne warianty taśm napędowych, klienci mogą postawić między innymi na wspomniane taśmy poliuretanowe. Ten wariant wyróżnia się dużą odpornością na niekorzystny wpływ czynników chemicznych, a dodatkowo są trwałe. Jeżeli jednak potrzebne są rozwiązania dedykowane pracy z żywnością, najlepsze będą taśmy PVC. Nie dość, że spełniają wymagania atestów żywnościowych, to dodatkowo są bardzo uniwersalne. Atest spożywczy ma czasami kluczowe znaczenie, szczególnie jeżeli taśmy stosowane są do zadań transportowych związanych z produktami spożywczymi.

Warto również zwrócić uwagę na taki asortyment, jak taśmy tkaninowe, które są doskonale dostosowane do zróżnicowanej specyfiki maszyn wykorzystywanych w firmie. Jeżeli natomiast taśma transportująca będzie pracowała w specyficznym obszarze, można rozważyć zakup taśm o szczególnych właściwościach. Do tej grupy produktów zalicza się między innymi taśmy wykonane z silikonu oraz teflonu. W aplikacjach wymagających higienicznego transportu zaleca się stosowanie taśm homogenicznych, które wyróżniają się jednorodną budową. Dzięki temu mogą świetnie zastąpić tradycyjne pasy modularne. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest bardzo szybki i łatwy do przeprowadzenia montaż.

Dostawca taśm transportujących

Powyższe modele taśm transportujących to oczywiście tylko przykład tego, co można znaleźć w ofercie polskiego dostawcy. Tym, co wyróżnia oferowane produkty, jest niski współczynnik tarcia oraz to, że w razie potrzeby można zamówić warianty wyposażone w perforacje lub falbany boczne. Pełną ofertę produktów znajdziesz w kategorii taśmy transportujące, gdzie można od razu złożyć zapytanie o wybrany produkt lub pobrać dodatkowe materiały.

Dlaczego warto postawić na porządne taśmy transportowe?

W przypadku taśm transportowych zdecydowanie nie warto korzystać z tanich i niesprawdzonych rozwiązań, ponieważ najczęściej kończy się to kosztownymi przestojami. W dodatku nie zawsze można od ręki otrzymać nowe taśmy, co niepotrzebnie rozciąga naprawę w czasie. Lepiej więc od razu wybrać taśmy, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania, są trwałe i zostały przetestowane przez wielu klientów. 

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z doborem taśm najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom. Dzięki temu od samego początku będzie można korzystać z idealnie dopasowanych rozwiązań.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena