Brama warsztatowa powinna mieć określone cechy i pozwalać na swobodny przepływ ruchu w obiekcie. Jako doświadczony producent bram warsztatowych zdradzamy, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru bramy.

Data dodania: 2022-10-26

Wyświetleń: 562

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaka brama do warsztatu

Brama do warsztatu - odpowiednie wymiary 

W przypadku, gdy warsztat obsługuje wyłącznie samochody osobowe, wystarczająca jest brama o wymiarach 3000 × 3000 mm. Takie rozwiązanie pozwoli też na swobodny wjazd do warsztatu samochodom dostawczym do 3,5 tony. W przypadku, kiedy do warsztatu mają wjeżdżać także busy, należy rozważyć montaż większej bramy. Zadowalającym rozwiązaniem powinna być brama wjazdowa o wymiarach 350x350 mm. 

Kiedy montować bramę warsztatową? 

Bardzo ważne jest, aby montaż bramy nastąpił po zakończeniu prac wykończeniowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku bram, które montuje się za otworem. Do montażu takiej bramy konieczna jest obecność węgarków. Każdy z nich powinien mieć minimalnie 10 cm. Warto pamiętać także o tym, aby w trakcie remontowania warsztatu przygotować odpowiednie przyłącza pozwalające na zautomatyzowanie bramy. Pozwoli to uniknąć kucia w gotowych ścianach i posadzkach. 

Jakie są rodzaj bram do warsztatu?

Brama segmentowa to synonim wygody. Sprężyny skrętne mogą zostać zamontowane nad bramą lub za prowadnicami. Takie rozwiązanie to szansa na montaż bramy z napędem nawet w warsztatach o bardzo niskim nadprożu. Zaletą tego rozwiązania jest oszczędność miejsca. Brama otwiera się ku górze, dzięki czemu nie zajmuje miejsca wewnątrz warsztatu. 

Harmonijkowa brama warsztatowa to rozwiązanie dedykowane wielkopowierzchniowym obiektom, w których zachodzi konieczność otwierania bramy na boki przy jednoczesnej oszczędności powierzchni. Skrzydła po otwarciu odsuwają się na jedną lub dwie strony budynku pod kątem prostym przed elewacją, lub za nią. Możliwe jest także otwieranie skrzydeł równolegle do płaszczyzny elewacji.

Przesuwna brama warsztatowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występują ograniczone warunki zabudowy. W zależności od potrzeb brama przesuwna może mieć jedno skrzydło lub dwa skrzydła o dowolnej asymetrii. Daje to ogromną swobodę w kwestii doboru szerokości skrzydeł bramy. Brama przesuwna może zostać zamontowana na zewnątrz lub w środku warsztatu. 

Dwuskrzydłowa brama do warsztatu to klasyczne, bezpieczne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Ten rodzaj bramy charakteryzuje się prostą konstrukcją. Do montażu nie potrzeba nadproża i obecności bocznych filarków. Solidna, stalowa ościeżnica ma mały wpływ na zmniejszenie światła przejazdu. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena