Etykiety stanowią jedno z podstawowych źródeł informacji o produkcie. Do ich trwałego umieszczania na opakowaniach stosuje się etykieciarki – kompaktowe urządzenia służące do naklejania przygotowanych wcześniej etykiet. Etykieciarki dedykowane branży przemysłowej muszą spełniać wysokie wymagania związane z wydajnością oraz jakością procesów.

Data dodania: 2022-07-19

Wyświetleń: 433

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Etykieciarki dedykowane branży przemysłowej - na co zwrócić uwagę?

Etykieciarki IXOR firmy CAB, w zależności od konfiguracji, materiałów i rozmiaru etykiety, mogą etykietować z wydajnością maksymalnie 2400 etykiet na minutę, synchronicznie z prędkością produktu.

Działanie etykieciarek przemysłowych

Etykieciarka przemysłowa znajduje zastosowanie w etykietowaniu w produkcji seryjnej. Gotowe etykiety są nawinięte na rolkę umieszczoną wewnątrz urządzenia zintegrowanego z pracą pozostałych maszyn na linii produkcyjnej. Dzięki temu etykietowanie może zostać zsynchronizowane z aktualnymi procesami.

Etykieciarki w przemyśle służą do umieszczania etykiet produktowych, informacyjnych, promocyjnych czy też etykiet-plomb na opakowaniach jednostkowych oraz zbiorczych. Urządzenia znajdują zastosowanie w branży kosmetycznej, spożywczej, farmaceutycznej, elektronicznej, elektrycznej, budowlanej i wielu innych.

Etykieciarki w branży przemysłowej - główne korzyści

Na każdym etapie produkcji można spotkać się z opakowaniami wykonanymi z różnych materiałów i o różnych kształtach. Etykieciarki przemysłowe są przystosowane do umieszczania etykiet na papierze, szkle, tworzywach sztucznych, metalu czy płytach MDF. Taką funkcję mają etykieciarki firmy Cab GmbH oraz Novexx znajdujące się w ofercie Coleman. Urządzenia umożliwiają nanoszenie etykiet na dowolnej ściance opakowania, a nowoczesne mechanizmy pozwalają na umieszczanie ich z różnych stron – od przodu, góry, boku czy też dołu na butelkach, puszkach, kartonach, pojemnikach i wielu innych rodzajach opakowań. Więcej informacji na temat etykieciarek przemysłowych możesz znaleźć na stronie: https://coleman.pl/etykieciarki

W branży przemysłowej najważniejszą rolę pełnią wskaźniki wydajnościowe oraz jakościowe. Stosowanie automatycznych etykieciarek przyczynia się do ich polepszenia. W jaki sposób?

Urządzenia pozwalają na dokładne pozycjonowanie etykiety w wybranym miejscu. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku niewielkich detali – nawet 1 mm przesunięcia może wówczas wpłynąć negatywnie na estetykę produktu. Co więcej, wysoka dokładność jest powiązana z powtarzalnością, tak istotną w przypadku produkcji seryjnej. Duża precyzja ma też wpływ na zmniejszenie ilości błędów jakościowych.

Aby zachować wydajność oraz jakość na wysokim poziomie, etykiety muszą być umieszczone w odpowiednim miejscu, zaś sam system ma działać prosto, szybko i bezawaryjnie. Etykieciarki przemysłowe są przystosowane do takiej pracy w trybie 24/7. Zastosowane mechanizmy znacznie skracają czas wymiany rolek z etykietami, a niektóre modele mogą być obsługiwane zdalnie przy pomocy urządzeń mobilnych.

Etykieciarka przemysłowa - wybór odpowiedniego modelu

Przy wybieraniu etykieciarki przemysłowej należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Parametry urządzenia takie jak wielkość etykiety, sposób nakładania, sposób integracji z pozostałymi maszynami na linii technologicznej, a także wydajność linii produkcyjnej i liczba aplikacji w określonym czasie muszą zostać dopasowane do potrzeb danego procesu.

Najważniejszą kwestią jest prędkość działania etykieciarki. Ma ona bezpośredni wpływ na wydajność procesu etykietowania. Istotna jest też deklarowana przez producenta precyzja aplikacji etykiety. Warto zwrócić uwagę na to, czy urządzenie oferuje funkcję docisku. Funkcjonalność ta ma kluczowy wpływ na trwałość mocowania etykiety, a co za tym idzie, na jakość produktu końcowego. Wybór etykieciarki przemysłowej jest również uzależniony od typu etykietowanych produktów. Warto więc upewnić się, że urządzenie bez problemu poradzi sobie z trwałym i precyzyjnym umieszczaniem etykiet na wybranej powierzchni.

Ostatnie, jednak nie mniej ważne jest zwrócenie uwagi na sposób wykonania urządzenia. Etykieciarki dedykowane dla branży przemysłowej muszą być wytrzymałe, łatwe w obsłudze i zdolne do pracy w wymagających warunkach panujących na hali produkcyjnej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena