Dzień, w którym koszty naprawy samochodu okazują się wyższe niż jego rzeczywista wartość, nieuchronnie zbliża się do większości właścicieli pojazdów. W tym momencie pragmatyczni kierowcy zazwyczaj muszą wziąć głęboki oddech i podjąć decyzję czy dokładają do swojego auta jak do skarbonki czy jednak lepiej skorzystać z usługi złomowania pojazdów.

Data dodania: 2022-04-20

Wyświetleń: 254

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Złomowanie pojazdów jako dobry sposób na pozbycie się auta

Oczywiście istnieją wyjątki, kiedy złomowanie pojazdu może nie być najlepszym pomysłem. Na przykład, jeśli Twój samochód jest cennym, wartościowym klasykiem, nie ma sensu oddawać go do skupu aut i skorzystać z usług złomowania pojazdów. Możesz też mieć sentyment do swojego samochodu, ale w końcu pieniądze mówią same za siebie i są istotnym czynnikiem, a większość samochodów na drogach spokojnie mogłaby nadawać się do złomowania. Na szczęście nie trzeba patrzeć, jak złomowanie naszego ukochanego auta zostaje dokonane a sama procedura dla właścicieli jest stosunkowo prosta. Proces złomowania samochodu jest jednak obwarowany pewnymi przepisami i ważne żeby wypełnić poprawnie proces zgłoszenia.

Wycena samochodu: ile jest wart mój samochód?

Pierwszą myślą, jaka przychodzi Ci do głowy, gdy dowiadujesz się, że Twój samochód nadaje się tylko na złomowisko, są prawdopodobnie pieniądze, które tracisz. Albo, co ważniejsze, czy będziesz w stanie odzyskać cokolwiek z wartości złomowanego samochodu. Niestety, nie ma gwarancji, że tak się stanie, ponieważ w dzisiejszych czasach wartość wraku ma więcej wspólnego z cenami stali, miedzi i aluminium z odzysku niż z tym, ile mógł być wart w stanie sprawnym. Gdy ceny są najniższe, niektóre firmy zajmujące się skupem aut mogą nawet próbować pobierać opłaty za zabranie samochodu, ale warto zwrócić uwagę czy jakiś auto złom nie oferuje bezpłatnego odbioru auta. Oczywiście, niektóre samochody są rozbijane na części przed złomowaniem, ale jeśli Twój samochód nie jest rzadki lub drogi w utrzymaniu, to raczej nie wpłynie to na cenę, jaką Ci zaoferują. I odwrotnie, w okresie dobrej koniunktury gospodarczej, gdy brakuje materiałów, firmy zajmujące się złomowaniem zapłacą więcej za przetworzenie Twojego samochodu, a Ty na tym zarobisz. Jeśli masz wprawę w posługiwaniu się kluczami i umiesz majstrować przy samochodach możesz pomyśleć czy niskie ceny złomu to powód, aby rozebrać samemu własny samochód i sprzedać go na części. Prawdopodobnie jest to opcja, która przyniesie najwięcej pieniędzy, jeśli masz czas i miejsce na przechowywanie wraku, ale pamiętaj o tym, że auto złom może pobierać opłaty za odbiór rozebranej do połowy karoserii. Choć niektórzy mogą twierdzić, że zysk z części Twojego złomowanego samochodu jest warta więcej niż całość, niektóre złomowiska nie przyjmują częściowo zdemontowanych samochodów. Ponieważ ceny złomu zmieniają się, zmieniają się także ceny, jakie złomowiska są skłonne zaoferować za Twój pojazd. Aby sprawdzić, ile wart jest Twój samochód, możesz uzyskać wycenę on-line. Jeśli zastanawiasz się i nie wiesz jak kształtują się ceny złomowania samochodów warto się rozeznać w sytuacji na rynku i wybrać najlepszą ofertę w swoim regionie. Na pewno nie warto sprzedawać ani oddawać swojego samochodu w pierwszym punkcie skupu aut, który odbierze telefon. Zadzwoń do trzech lub czterech firm zajmujących się złomowaniem pojazdów i staraj się wybrać najlepszą ofertę - szybko zorientujesz się, kto próbuje Cię naciągnąć a kto ma dobrą ofertę, na której uda Ci się odzyskać trochę grosza. W dzisiejszych czasach w Internecie można znaleźć mnóstwo informacji na ten temat.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena