Masa szpachlowa to niezbędny element wyposażenia każdej lakierni i zakładu blacharskiego. Zdarza się, że jej użycie jest konieczne. Dobrze, więc jeśli pracownicy danej firmy mogą wykorzystać ten produkt w każdej chwili. Zanim jednak ją kupisz, poznaj podstawowe informacje dotyczące masy szpachlowej, dowiedz się więcej o jej rodzajach i zastosowaniu.

Data dodania: 2022-03-24

Wyświetleń: 347

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Szpachle samochodowe – zastosowanie i rodzaje

Zastosowanie szpachli samochodowej

Masa szpachlowa służy do wypełniania ubytków powstałych w karoserii samochodów. Można jej użyć zarówno na zderzakach, jak i innych powierzchniach, takich jak drzwi czy progi. Warto tutaj zaznaczyć, że na rynku dostępne są preparaty dedykowane do konkretnych tworzyw na przykład sztucznych lub do metalu. Nie brak jednak wersji uniwersalnych, bez dwóch zdań najwygodniejszych. Te ostatnie stosowane są w lakiernictwie i blacharstwie samochodowym od lat. Bardzo skutecznie trzymają się laminatów, drewna, stali, aluminium, mogą być podstawowym wyposażeniem profesjonalnych warsztatów, ale również tych domowych. 

Szpachlówki samochodowe powinny być elastyczne i odporne na uszkodzenia. Dzięki temu łatwo wypełnisz ubytki, jednocześnie zadbasz o to, aby te nie pojawiły się w tym miejscu kolejny raz. Pamiętaj także, aby zawsze stawiać na szpachle samochodowe odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Szeroki wybór czeka na Ciebie w sklepie dlalakierni, dostępnym tu: https://www.dlalakierni.pl/szpachle-samochodowe.

Rodzaje szpachli samochodowych

Pierwszy rodzaj to szpachla uniwersalna, o której już wiele napisaliśmy. Nadaje się do każdej powierzchni, jest łatwa w obróbce, elastyczna, dostępna w wersji miękkiej lub twardej. Świetnie przylega do podłoża, oczywiście, jeśli postawisz na preparat wysokiej jakości. Drugi rodzaj to szpachlówka samochodowa z dodatkiem włókien szklanych. Jest bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i działanie podwyższonych temperatur. 

To jednak nie koniec, często stosuje się także szpachle z dodatkiem pyłu aluminiowego, głównie właśnie podczas prac blacharsko-lakierniczych. Co zmienia ten składnik? Sprawia, że szpachel samochodowy jest bardzo elastyczny, a przy tym mimo wszystko wciąż wykazuje wysoką odporność mechaniczną. Najważniejsze jednak, że można nim wypełniać duże powierzchnie, jednocześnie obrabiać nawet po dłuższym czasie od aplikacji. Stąd jest tak chętnie wybierany przez blacharzy i lakierników.

Utrwalanie szpachli samochodowej – na czym polega?

Skuteczne utrwalenie szpachli samochodowej nie jest takie proste, ale możliwe. Osiągnięcie najwyższej trwałości sprawi, że szpachel będzie odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy skrajne temperatury. Wszystko zaczyna się od przygotowania powierzchni, ta powinna być oczyszczona z korozji, zabezpieczona neutralizatorem rdzy. Zadbasz tym samym o to, aby karoseria była gotowa do dalszych zabiegów.

Następnie przejdziesz do prac aplikacyjnych, weź pod uwagę to, co zalecił sam producent. Najczęściej sposób użycia znajduje się na odwrocie opakowania. Zawsze stawiaj na szpachle samochodowe znanych, cenionych przez profesjonalistów dostawców. Masz wtedy pewność, że sam preparat jest wysokiej jakości, reszta leży już w Twoich rękach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena