Długotrwałe, intensywne użytkowanie akumulatorów prowadzi do obniżenia ich wydajności, a po pewnym czasie także do uszkodzenia. W wielu przypadkach dochodzi również do tak zwanego zasiarczania ogniw. Czy istnieje sposób na uniknięcie tego typu sytuacji? Rozwiązaniem wydaje się regularna konserwacja sprzętu z użyciem specjalistycznych regeneratorów baterii trakcyjnych, odpowiednio dopasowanych pod względem istotnych parametrów technicznych.

Data dodania: 2022-03-02

Wyświetleń: 347

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Regenerator baterii trakcyjnych w wózkach widłowych – kupić czy wynająć?

Regeneracja baterii trakcyjnych – jak przebiega?

Pojawienie się na rynku takiej opcji całkowicie zmieniło sposób wykorzystania akumulatorów. Ich żywotność znacznie się wydłużyła, stały się także mniej awaryjne. Wszystko za sprawą ich regularnego regenerowania za pomocą wytwarzanych przez regenerator impulsów elektrycznych.

Ich zadanie polega na „odnowieniu” baterii, to znaczy na przywróceniu jej oryginalnej wydajności (niekiedy nawet w 100%). Co równie istotne, regeneratory akumulatorów trakcyjnych zapewniają ochronę przed najczęstszą przyczyną uszkodzeń baterii, czyli przed wspomnianym już zasiarczaniem. Dochodzi do niego wskutek starzenia się ogniw. Jak można się domyślić, stan ten postępuje – zwłaszcza w przypadku ich intensywnej eksploatacji.

Regeneracja akumulatorów trakcyjnych to świetne rozwiązanie dla wszystkich firm korzystających z elektrycznych wózków widłowych. Żywotność ich baterii zdecydowanie się bowiem wydłuża, co oczywiście wpływa na oszczędności finansowe. Korzyści wynikające z obsługi omawianych sprzętów jest oczywiście więcej – o tym jednak w dalszej części tekstu.

Regenerator akumulatorowy – jak dostać?

Dostęp do tego typu urządzeń zapewniają firmy oferujące wózki widłowe, podnośniki i inny sprzęt wykorzystywany na co dzień w magazynach, warsztatach, halach produkcyjnych etc. Są to regeneratory zróżnicowane pod względem kluczowych parametrów technicznych, które łatwo można dobrać do posiadanych urządzeń i wymagających regeneracji baterii.

Otwarte jednak pozostaje pytanie, co wybrać – sprzedaż czy wynajem regeneratorów baterii trakcyjnych? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak może się wydawać. Z tego powodu warto pokrótce omówić najważniejsze zalety obu rozwiązań, co może ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji.

Zakup regeneratora baterii trakcyjnych – kiedy się opłaca?

Takie rozwiązanie okazuje się optymalne wówczas, gdy sprzęt wykorzystywany jest bardzo często, przez co zawsze musi być pod ręką. Na zakup decydują się przede wszystkim te firmy, które dysponują sporą flotą maszyn w różnym wieku. 

Regularna regeneracja baterii do wózków widłowych pozwala uniknąć sytuacji przestoju przedsiębiorstwa, wynikającego z rozmaitych uszkodzeń czy też innych problemów z akumulatorami. To firma decyduje o tym, kiedy skorzystać ze sprzętu. Nie musi za każdym razem szukać najlepszej opcji wynajmu. Płaci tylko raz – w momencie zakupu.

Oczywiście trzeba pamiętać też o tym, że nie każde urządzenie jest odpowiednie. Należy wziąć pod uwagę parametry regeneratorów, które powinny być zgodne ze specyfikacją obsługiwanych akumulatorowych wózków widłowych. Tylko wtedy będzie można uznać je za naprawdę przydatne.

Wynajem regeneratorów akumulatorowych – sposób na oszczędności

Należy pamiętać, że cena tego typu urządzeń jest często bardzo wysoka. Szczególnie wtedy, gdy mowa o sprzęcie wyróżniającym się sporą mocą, pozwalającą na obsługę baterii wózków specjalistycznych.

W takim przypadku lepszym rozwiązaniem wydaje się wynajem regeneratora, który uwalnia firmy od konieczności ponoszenia bardzo wysokich wydatków. W zależności od potrzeb, sprzęt może zostać udostępniony krótkoterminowo bądź długoterminowo. Wszystko to na bardzo korzystnych warunkach. Wynajem sprawdza się, gdy:

  • firma korzysta z wózków widłowych sezonowo,
  • posiadana flota maszyn nie jest duża,
  • wózki bądź akumulatory do nich są nowe.

Najważniejsze zalety rozwiązania to nie tylko kwestie finansowe (koszty generowane są tylko wtedy, gdy niezbędna jest regeneracja akumulatorów do wózków widłowych), ale też łatwy dostęp do profesjonalnego serwisu i fachowego wsparcia w razie potrzeby. Przekłada się to na usługi o charakterze kompleksowym, za sprawą których firma może skupić się na realizacji swoich kluczowych zadań.

Co wybrać – wynajem czy zakup regeneratorów do wózków widłowych?

Skoro kluczowe informacje zostały już przedstawione, pora na werdykt. Jak to bywa w taki sprawach, odpowiedź na postawione pytanie jest często kwestią indywidualną. Zależy bowiem od specyfiki firmy, jak również wykonywanych przez nią zadań.

Częsta regeneracja baterii trakcyjnych sprawia, że tego typu sprzęt warto kupić na własność. Będzie on zawsze pod ręką, co umożliwia błyskawiczne przywrócenie wydajności użytkowanych akumulatorów. W przeciwnym wypadku nie ma sensu inwestować tak dużych środków w urządzenie, które przez większość czasu będzie nieużywane. Wynajem pozwala z niego korzystać tylko wtedy, gdy rzeczywiście zachodzi taka potrzeba.

Regeneracja akumulatorów trakcyjnych – największe korzyści

Na koniec warto jeszcze podsumować najważniejsze zalety regeneracji baterii trakcyjnych. Tą najważniejszą jest, rzecz jasna, możliwość znacznego wydłużenia żywotności baterii montowanych w wózkach widłowych. Z czasem ich wydajność znacznie spada, co przekłada się na krótszy czas ich pracy, a także dłuższe ładowanie. Dzięki regeneracji akumulatorów do tego typu sytuacji dochodzi znacznie później. 

Firma nie musi więc wydawać dodatkowych środków na zakup nowych baterii. Wystarczy regularnie korzystać z regeneratorów. Ma to też wpływ na efektywność pracy całego zakładu. Zlecenia realizowane są na bieżąco, bez żadnych opóźnień i innego rodzaju problemów. Do oszczędności należy więc dodać także większe wpływy, gwarantowane przez sprawniejszą pracę. Regeneracja akumulatorów, czy za pomocą zakupionego czy wypożyczonego regeneratora, po prostu się opłaca.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena