Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko było w pełni bezpieczne w swoim pokoju. Warto zatem zadbać choćby o komfort cieplny, zapewniany przez praktyczne urządzenia grzewcze. Oprócz tradycyjnych grzejników, coraz więcej osób rozważa montaż rozwiązań podłogowych.

Data dodania: 2021-12-23

Wyświetleń: 450

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ogrzewanie podłogowe do pokoju dziecka – czy warto?

Czy faktycznie takie produkty spełniają swoją rolę i są w pełni bezpieczne dla małych użytkowników? O tym opowiemy w dalszej części artykułu.

Ogrzewanie powierzchniowe podłogowe – jakie produkty można wybrać?

Ogrzewanie podłogowe już dawno przestało być rozwiązaniem marginalnym. Coraz śmielej wprowadza się je do wielu domowych wnętrz, w tym również do przestrzeni dla najmłodszych.

Można zdecydować się na jeden z dwóch wariantów:

  • ogrzewanie wodne,
  • ogrzewanie elektryczne.

W pierwszym modelu układa się pod wierzchnią warstwą podłogi specjalne, cienkie rurki, w których później płynie woda, przekazująca ciepło do podłogi, a następnie do całego pomieszczenia.

Drugi model składa się z folii lub mat grzewczych, podłączanych do domowego zasilania, również skutecznie oddających ciepło do wnętrza. Takie rozwiązania można znaleźć choćby na stronie: https://econovli.pl.

Ogrzewanie podłogowe w pokoju dziecka – najważniejsze zalety

Czy ogrzewanie podłogowe nadaje się do pokoju najmłodszych dzieci? Zdecydowanie tak. W wielu przypadkach jest to wręcz rozwiązanie wskazane. Dlaczego?

Przede wszystkim powierzchniowe ogrzewanie podłogowe gwarantuje optymalne rozłożenie temperatur we wnętrzu. Najcieplej jest oczywiście przy podłodze, chłodniej w wyższych partiach pomieszczenia. W efekcie maluchy mogą korzystać z zawsze ciepłej i przyjemnej podłogi, co przydaje się na przykład podczas raczkowania, nauki chodzenia albo jednej z wielu zabaw.

Ogrzewanie podłogowe różni się znacząco w działaniu od standardowych konwektorów. Nie wymusza bowiem dodatkowej cyrkulacji powietrza, a co za tym idzie nie prowadzi do unoszenia się kurzu i roztoczy, stanowiących jeden z silniejszych alergenów. Taki sposób ogrzewania wnętrz jest zatem w pełni rekomendowany dla dzieci z uczuleniami wziewnymi.

Nie zapominajmy też o tym, że ogrzewanie podłogowe nie zajmuje cennego miejsca w pokoju, gdyż niemal cała instalacja kryje się pod powierzchnią parkietu lub posadzki. W efekcie wnętrze jest bardziej ustawne i można w nim zmieścić wszystkie przydatne meble, jak łóżko, komody i szafy. Szeroki wybór modnego wyposażenia można znaleźć na stronie: iHome24.pl.

W końcu brak zewnętrznej instalacji grzewczej (rur, grzejników itp.) na ścianach to także mniejsze ryzyko zranienia się, skaleczeń lub bolesnych oparzeń u najmłodszych dzieci. Dzięki temu ich pokój staje się jeszcze bardziej bezpieczny, nawet podczas najbardziej szalonych zabaw.

Nowoczesne ogrzewanie podłogowe – przyjemnie ciepły i bezpieczny pokój dziecka

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie praktyczne i niezmiernie wygodne również w pokoju dla najmłodszych. Warto rozważyć właśnie taką opcję, jeśli ma się w domu małego alergika albo po prostu szuka się skutecznego sposobu na stworzenie funkcjonalnego wnętrza, które będzie w pełni bezpieczne dla maluchów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena