Każdy z rodziców uświadamia sobie, że aranżacja pomieszczenia dla dziecka to wielkie przedsięwzięcie To wszechstronne miejsce, które w dużej mierze pełni rolę toru przeszkód, miejsca dla lalek oraz odpoczynku. Właśnie dlatego stawiając na różnorodne elementy aranżacyjne, w tym również listwy przypodłogowe musimy zwrócić uwagę na ich wyborną jakość.

Data dodania: 2023-04-14

Wyświetleń: 269

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Odporne listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Na początek warto przemyśleć, dlaczego nie warto rezygnować z listew przypodłogowych we wnętrzu dziecięcym. Głównym zadaniem listew jest odpowiednie zabezpieczenie podłóg, przed codziennymi czynnikami w postaci kurzu, piachu czy wilgoci. Listwy przypodłogowe dobrze tuszują szczelinę dylatacyjną, która powstaje podczas montażu podłogi. W takim przypadku kluczowa jest ochrona paneli nawet o dobrej jakości płyty MDF — podłogi często są odpowiednio impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak w przypadku nieczystości oraz wilgoci dostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może wytworzyć to trzeszczenie ,a także nieatrakcyjne zgrubienie podłogi. W tym przypadku rozwiązaniem problemu będzie kosztowne zastąpienie podłogi na nową.

Listwy mają także duże znaczenie w ochronie ściany. Zważając na małych artystów, nie okiełznają malunków powstałych za pomocą kredek lub mazaków, jednak będą spełniały podstawową ochronę przed uderzeniami np. nóżek mebli czy odkurzaczem podczas sprzątania. Listwy podłogowe zapewniają fantastyczne wykończenie podłogi oraz prawidłowo zabezpieczają ścianę przed defektami.

Drugim, bardzo ważnym elementem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa pozwala na korzystne zabezpieczenie, przewodów oraz wszelkich domowych instalacji elektrycznych. Sprytnie ukryte przewody nie będą interesować dzieci, zapewniając bezpieczeństwo podczas zabawy.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne na rynku listwy wytworzone są z różnorodnych materiałów, o ciekawych kształtach i niesamowitych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Zdecydowanie gładkie, o prostym przekroju. Podstawowym determinantem jest tu łatwość w sprzątaniu listew. Jak wiemy, nawet najlepszym zdarza się wypadek, o który w pokoju dziecięcym bardzo łatwo. Dlatego też dla rodziców, ceniących sobie porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez zbędnych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Dodatkowym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom cechuje się wspaniałą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne materiału gwarantują doskonały wygląd listew przypodłogowych nawet w momencie długiej styczności z wodą, dzięki czemu nawet przy przypadkowym zalaniu sztukateria nie spuchnie ani nie zdeformuje się.

Wybierając listwy przypodłogowe, powinniśmy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego musi być odporna na zdarzające się uderzenia podczas figli czy sprzątania, ale również być wytrwała na dziecięcą ciekawość. Mały odkrywca może w chwili wyjątkowej nudy zechcieć sprawdzić wytrzymałość sztukaterii w swoim pokoju — kiepska, ulegnie licznym zagnieceniom oraz deformacji. Zważając na aspekt wizualny, a także bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli ukryliśmy za listwą przewody, musimy wybrać produkty o bardzo dobrej, odporne na uszkodzenia. Takie właśnie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrwały materiał PolyForce z dodatkiem innowacyjnej technologii ScratchShield®, która w największym stopniu utwardza powierzchnię, co daje efekt wyjątkowo odpornej sztukaterii podłogowej. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Decydując się sztukaterię do pokoju swojego dziecka, liczymy na to, aby była funkcjonalna, ale także ładna i pasowała do wnętrza — nie tylko na chwilę, ale również przez kolejne lata. Czym zatem się sugerować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Powinniśmy dobrać listwę zgodnie z wymiarami pomieszczenia. Duży pokój zachowa równowagę jeśli dobierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Dla średnich pomieszczeń rekomendujemy listwy w przedziale 10 - 6 cm, a dla niewielkiego metrażu idealnie nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Dzięki kierowaniu się tą zasadą zachowamy harmonie we wnętrzu ,a także wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Montując listwy przypodłogowe w pokoju dziecięcym, chcemy, aby sprawowały się jak najdłużej. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można zmieniać pod względem malowania, dopasowując ich odcień do zmieniającego się koloru ścian lub gustu właściciela. Bez obaw można zastosować dokładnie tę samą farbę, którą zostały pokryte wcześniej ściany. Powinno się jednak pamiętać o zakupie farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który usprawnia malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do listwy. Dzięki tej funkcji, można wielokrotnie zmieniać wygląd swojego pomieszczenia.

Białe listwy przypodłogowe

Dobierając listwy do pokoju dziecięcego, można również wybrać ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od ulegającej zmianie aranżacji pomieszczenia. Biała listwa przypodłogowa to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu. W ofercie Mardom Decor znajduje się kolekcja listew przypodłogowych Premium, które fabrycznie pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, nadającą wyjątkowy śnieżnobiały kolor. Listwy są odpowiednio zabezpieczone oraz gotowe do montażu. To wybór na lata, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena